Genetikos pagrindai pristatymas


Genetikos pagrindai. Genetika – mokslas apie paveldimų požymių perdavimo palikuoniams dėsningumus. Genai nulemia tam tikrų požymių susidarymą bei pasireiškimą. Paveldimumo požymius nulemia aleliniai genai - tai homologinėse chromosomose esantys du. Jie gali būti recesyvūs ir dominuojantys. Dominuojančius genus žymime didžiosiomis raidėmis, o recesyvinius mažosiomis. Taip pat bendra genotipo ir aplinkos sąveika nulemia išorinių požymių visumą – fenotipą. Sugebėjimas išsaugoti ir perduoti ateinančioms kartoms būdingus rūšies požymius vadinamas paveldimumu. Tačiau apžiūrėjus vienos rūšies individus galima pastebėti įvairių skirtumų. Kartais dėl tokių požymių gali įvykti genetinės medžiagos pokyčių. Albinizmas.


Genetika – mokslas apie paveldimų požymių perdavimo palikuoniams dėsningumus.

Genai nulemia tam tikrų požymių susidarymą bei pasireiškimą.

Dominuojančius genus žymime didžiosiomis raidėmis, o recesyvinius mažosiomis.

Taip pat bendra genotipo ir aplinkos sąveika nulemia išorinių požymių visumą – fenotipą, pavyzdžiui tai gali nulemti lygius plaukus arba garbanotus. Taip pat gamtoje tai gali nulemti drugio spalvą.

Tačiau apžiūrėjus vienos rūšies individus galima pastebėti įvairių skirtumų, pavyzdžiui viena didžioji zylė yra panaši į kitas tos rūšies zyles, tačiau patyrinėjus atidžiau galima rasti nemažai skirtumų: skirsis jų sparnų ilgis, plunksnų skaičius ir t.

  • MS PowerPoint 2383 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (281 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Dumbledoras
  • Genetikos pagrindai pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Genetikos pagrindai pristatymas. (2019 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetikos-pagrindai-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 01:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo