Genetikos špera


Sandara ir morfol. Robertsono tipo translokaciją. Dvynių tyrimo metodu. Populiacijų genetika –. Citogeniniai tyr. metodai. Geneolog. tyr. metodas. Kaip paveldima hemofilija ? Ląstelės branduolio ja –. Ką nustatome tai kant popul. statistinį tyrimo metodą ? Genų sąveika , kai vienos poros genas papildo kitos genų poros veikimą. Kintamumas , kai pakenkiama DNR struktūra –.

4.Mitozė- somatinių ląst. dalijimosi būdas. Mitozė turi 4 fazes: profanė, metafazė, anafazė, telofazė; Metaf-je chrom. išsi-dėsto pusiaujo plokštu-moje ir aiškiai matomos šviesinių mikroskopų pagalba. Telof-ėje

vykstant įvairiems meta boliniams proces. ląste-lių dalijimosi eigoje susidaro dvi naujos dukter. ląst. su ta pačia chemine strukt. ir chrom. skaičiumi, kaip ir motininės ląst.; Mijozė- lyt. ląst. daliji-mosi būdas. Ląst. daliji-mosi etapai:1.fazės yra tokios pat kaip ir mito-zėj; 2.yra ryškiai išreik-šta pirmoji profazė- prailginta pirmoji ir telofazės metu susidaro 4 dukter. ląst., kurios turi pusinių haploidinių chrom. skaičių.

6.Chrom.sandara ir morfol. Kiekviena chrom. yra sudaryta iš dviejų chromatidžių, kurias jungia centromera, dalijanti chrom. į dvi dalis: trump. ir ilg. pečius. Trumpieji p. yra į viršų nuo centromeros (P), o ilgieji į apačią (q). Pg centrom. padėtį chrom-oje jos skirstomos: metacentrinės (chrom. trump. ir ilg. pečiai yra vienodo dydžio), sub-metacentr.(chrom. trump. pečiai yra trump.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (389 žodžiai)
  • Daina
  • Genetikos špera
    10 - 2 balsai (-ų)
Genetikos špera. (2015 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetikos-spera.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:45
×