Genetiškai modifikuota soja


Genetiskai modifikuoti soja. Soja genetiškai. Soja kas tai. Genetiskai modifikuoti augalai ir ju reiksmes skaidres.

Įvadas. Soja, kas tai ir iš kur? Kas per daug, tas nesveika. Sojos auginimas. Geriausiai derėjusios sojų veislės. Genetiškai modifikuota soja. Atsparumas herbicidams. Modifikuoti aliejiniai augalai. Išvados. Literatūra.

Ji pagrysta manipuliacijomis su DNR už gyvosios ląstelės ribų, yra naujesnio ir galingesnio tipo technologija, leidžianti paimti konkrečius genus iš vieno organizmo ir perkelti į kitą norimą organizmą. Naujausi biotechnologiniai išradimai kardinaliai pakeitė žemės ūkio, medicinos ir farmakologijos sričių vystymąsi. Genų inžinerijos dėka buvo pradėti kurti anksčiau gamtoje niekada neegzistavę transgeniniai organizmai – šiandien vadinami genetiškai modifikuotais organizmais.

Genetiškai modifikuoti gali būti tiek mikroorganizmai, tiek gyvūnai, tiek augalai. Šiuo metu sukuriant transgeninius (GMO) augalus panaudojamos įvairios technologijos. Augalo ląstelės sugebėjimas išaugt į visą organizmą sudaro galimybę, panaudojant augalų biotechnologijos metodus, kurti naujas augalų formas bei tobulinti jų savybes.

Nuo 1997m. Pradėta auginti genetiškai modifikuotų grūdinių kultūrų, ir to pasekoje pasauliniai pasėlių plotai padidėjo 30 kartų. Pagrindiniai tokiu būdu patobulinti augalai yra soja, kukurūzai, medvilnė ir rapsas. Tad aš panagrinėsiu genetiskai modifikuotą soja, jos modifikacijas ir reikšmę žmonėms.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1664 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Genetiškai modifikuota soja
    10 - 3 balsai (-ų)
Genetiškai modifikuota soja. (2012 m. Liepos 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetiskai-modifikuota-soja.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:33
×