Genetiškai modifikuotas maistas ir jo poveikis sveikatai


Įvadas. Kas yra genetiškai modifikuotas organizmas (GMO)? GMO sukūrimas. GMO pritaikymas. Gmo nauda. Gmo žala. GMO produktų žmogaus sveikatai sukeliamos problemos. Gmo Lietuvoje. Visuomenės nuomonė apie GMO. Išvados. Literatūra. Priedai.

Kadangi GMO maisto produktai yra santykinai naujas reiškinys ir vis ieškoma naujų formų, reikia ilgalaikių tyrimų, nustatančių, kaip jie gali paveikti žmogų dešimtmečių bėgyje ar per visą jo gyvenimą. GMO invazija, suprantama, didėja ir šis reiškinys priimamas labai nevienareikšmiškai. Daug kas teigia, kad GMO yra progreso dalis ir pasaulis jo neišvengs. Kiti, priešingai, GMO vertina kaip menkai ištirtus, galimai kenksmingus žmonėms ir gyvūnams. Įmanoma, kad asmens būklė, jo sveikatos tendencijos ir sutrikimai, kuriuos matome, gali būti sietini su GMO maisto produktais. Dėl to organizuojama tiek daug tyrimų apie GMO maisto produktuose ir jų poveikį žmonijai.. Biologai ar medikai nesako, kad GMO nekenkia ar kenkia. Jie sako, jog nėra nustatyta neigiamo poveikio. Dabartiniais tyrimais ir metodais nenustatyta. Tačiau rezultatas yra tik toks, kad žmonės dažniau serga vėžiu, o to priežastys nėra aiškios. Akivaizdu, kad GMO įtaka žmogui egzistuoja, tačiau kol kas sunku pasakyti, kiek stipriai ji veikia ir kokie padariniai laukia ateityje.  

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 122 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (2346 žodžiai)
  • Tautvydas
  • Genetiškai modifikuotas maistas ir jo poveikis sveikatai
    10 - 2 balsai (-ų)
Genetiškai modifikuotas maistas ir jo poveikis sveikatai. (2014 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetiskai-modifikuotas-maistas-ir-jo-poveikis-sveikatai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:13
×