Genetiškai modifikuoti gyvūnai skaidrės


Genetiškai modifikuoti gyvūnai. Kas yra gmo? Nuo ko viskas prasidėjo? Keletas terminų. Genų inžinerijos etapai. Geno modifikacija. Genų įterpimas į ląstelę vyksta keliais būdais. Bandymai susiję su pieno gerinimu ir augimo kokybę. Geno nokautas. Tikslai? Glofish. Enviropig paršelis. Galimos problemos? Literatūros sąrašas.

1953m. du mokslininkai J.Watsn ir F.Crick išaiškino DNR sandarą. 1973m. S.Cohen ir H.Boyer panaudoję sukauptą molekulinės biologijos informaciją 1973m. augalų, bei gyvūnų genus įterpė į žarnyno lazdelę E.Coli, tai laikoma genų inžinerijos atsiradimo pradžia.

Rekombinantinė DNR – DNR molekulė sudaryta, sujungus dvi skirtingas DNR molekules ar jų dalis (vektorius su įterptu genu). Vektorius (pernešėjas) – autonomiškai replikuojanti genetinė struktūra, kurios dėka galima joje įterptą geną perkelti į norimą pakeisti genomą. Dažniausiai vektoriumi būna plazmidės.

Fotomikrogramoje matyti EK ląstelių mikroinjekciją į kiaulės blastocystą. Pipetė kairėjė laiko blastocystą. Pipetė su EK yra dešinėje pusėje. Pipetė su EK yra įvedama į blastocystą.

Tai daroma pažinimo tikslais ,siekiant išsiaiškinti atskirų organizmo funkcijas organizmo lygyje. Daugiausia naudojamos laboratorinės pelės, triušiai. Gyvūnams genetinės modifikacijos atliekamos norint padidinti jų atsparumą įvairioms ligoms, ekstremalioms sąlygoms, pagreitinti augimą, kokybę ir kt. Iš transgenezės eksperimentų gaunama labai daug informacijos apie paveldimas ligas. Transgenezė ypač intensyviai naudojama kuriant įvairių ligų modelius pelėse. Modelių sukūrimas įgalina sėkmingai ieškoti gydymo priemonių. Medicinai reikalingų baltymų gamybai. Organų donorystei.

Tai genetiškai modifikuota žuvytė Danio rerio, kurioms buvo įdiegtas genas, koduojantis fluorescencinius baltymus, kuris paimtas iš medūzos. Genas buvo įterptas į Danio rerio embrioną ir suteikė žalią, švytinčią spalvą. Netrukus po to , sukurta raudonų fluorescencinių žuvų liniją pridedant geną iš jūros koralų.

  • MS PowerPoint 3217 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (729 žodžiai)
  • Laima
  • Genetiškai modifikuoti gyvūnai skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Genetiškai modifikuoti gyvūnai skaidrės. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetiskai-modifikuoti-gyvunai-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 00:28
×