Genetiškai modifikuoti organizmai ir tarptautinė prekyba


Genetiškai modifikuoti organizmai ir tarptautinė prekyba. Įvadas. Gmo sritys ir ištakos. Gmo sritys. Gmo ištakos. Gmo dominuojančios įmonės. Gmo vertinimas ir prekyba jungtinėse amerikos valstijose (jav). Politikos, prekybos pokyčiai ir problemos dėl gmo jungtinėse amerikos valstijose. Gmo vertinimas ir prekyba europos sąjungoje. Politikos, prekybos pokyčiai ir problemos dėl gmo europoje. Gmo prognozės ir perspektyvos. Išvados.

Temos problematika. Genetiškai modifikuoti produktai rinkoje vertinami labai skirtingai ir prieštaringai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Moksliniai tyrimai dėl genetiškai modifikuotų produktų vartojimo yra nekonkretūs ir labai ginčytini. Šiuo metu apie genetiškai modifikuotus organizmus ir jų produktus yra plačiai diskutuojama: politikų, vartotojų, gamintojų, mokslininkų požiūriai labai skiriasi. Ekonominiai šių produktų naudojimo aspektai taip pat nėra išsamiai tyrinėti. Genetiškai modifikuotų produktų plėtra pasaulyje turi ir privalumų, ir trūkumų, tačiau neaišku, ar tai naudinga ekonomiškai, ar priimtina visuomenei. Jungtinėse valstybėse tai yra priimtinas produktas, kaip ir Azijoje, Pietų Amerikos valstybėse, Naujojoje Zelandijoje. Tačiau Europa kelia klausymą: jeigu nėra faktų, kad GMO nekenkia, tai reiškias jis gali kenkti? Dėl šito požiūrio pasaulyje iškyla GMO prekybos problema: JAV nori parduoti GMO, ES nenori pirkti šito produkto.

Tyrimo objektas. Genetiškai modifikuoti organizmai ir jų prekyba.

Darbo tikslas. Išsiaiškinti kas yra GMO, ir paanalizuoti šių produktų prekybą, požiūrį pasaulyje.

Darbo uždaviniai.

1.Apžvelgti GMO apimančias sritis ir raidos istoriją.

2.Išanalizuoti GMO vertinimą ir prekybą Europoje ir JAV.

3.Nustatyti GMO perspektyvas ir prognozes, padaryti išvadas.

Tyrimo metodai. Teoriniai ir empiriniai tyrimo metodai.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 80 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (4070 žodžiai)
  • Mantas
  • Genetiškai modifikuoti organizmai ir tarptautinė prekyba
    10 - 3 balsai (-ų)
Genetiškai modifikuoti organizmai ir tarptautinė prekyba. (2013 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/genetiskai-modifikuoti-organizmai-ir-tarptautine-prekyba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 05:52
×