Geno veikimas ir genomas referatas


Geno veikimas ir genomas Mutacijos. Jų atsiradimo priežastys ir reikšmė Genų ir chromosomų mutacijos Genų mutacijos. Keičiančios prasmę . Chromosomų mutacijos. Chromosomų mutacijoms . Genomo mutacijos . Lytinio dauginimosi ir mutacijų reikšmė evoliucijai bei selekcijai Lytinio dauginimosi ir mutacijų reikšmė evoliucijai. Kombinacinio kintamumo . Reikšmę evoliucijai. Lytinio dauginimosi ir mutacijų reikšmė selekcijai. Mutagenų sukeliamos mutacijos Mutacijų atsiradimas. Baltymo sintezė ribosomoje. Baltymų sintezė. Du centrus. Du iRNR kodonai . Dvi trnr. Informacinės RNRsusidarymas  nuo DNR . RNR polimerazė. RNR turi uracilą –. IRNR bręsta. Subrendusi iRNR . Į citoplazmą. Chromosomų sandara ir genetinis kodas Biologinės rūšies genomas. Neilgose DNR . Prokariotų genomas . Žiedinėje chromosomoje . Mažos žiedinės DNRmolekulės. Organizmo genomas . Koduojanti  irnekoduojanti . Genomo sąvoka . Chromosomų rinkiniui.  . Branduolyje , mitochondrijose , plastidėse . Daugiau genų nei chromosomų. Geno kodo ypatybės. Vadinamagenetiniu kodu.  .

Pagal genotipo pokyčius mutacijos skirstomos į: genų arba taškines, chromosomų (kai pasikeičia chromosomos sandara) ir genomo (kai pasikeičia chromosomų rinkinys).

Genų (taškinės) mutacijos yra dažniausios. Šios mutacijos susijusios su pavienių genų pasikeitimais chromosomose ir atsiranda, kai DNR molekulėje įvyksta nukleotidų sekos pokyčiai. Pakitus DNR sekai, pakinta ir kodonai, o kartu ir aminorūgščių seka polipeptidinėje grandinėje. Pavyzdžiui, pavieniai genai keičiasi:

kai vienas nukleotidas pakeičiamas kitu, pavyzdžiui, CAG kodonas virsta mutavusiu kodonu CAC;

kai kinta nukleotidų skaičius, nes įsiterpia papildomas nukleotidas ar keli nukleotidai;

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 1591 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3172 žodžiai)
  • Vilma
  • Geno veikimas ir genomas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Geno veikimas ir genomas referatas. (2015 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/geno-veikimas-ir-genomas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 22:03
×