Geno veikimas ir genomas


Geno veikimas ir genomas. Genas. DNR- chromosomų sudedamoji dalis ir genetinės informacijos nešiklis. Genetinis kodas. Mutacijos. Genominės. Chromosominės. Geninės pakitimai. Baltymo biosintezė. Transkripcija. Transliacija.

DNR- chromosomų sudedamoji dalis ir genetinės informacijos nešiklis.

Ląstelėse yra daugybė įvairių baltymų. Kiekviena organizmų rūšis jose gamina specifinius, tik jai būdingus baltymus. Šį sugebėjimą viena ląstelė paveldi iš kitos ir išsaugo visą gyvenimą. Genetinės informacijos nešiklis yra DNR. Jis lemia sintetinamų baltymų struktūrą. Eukariotų ląstelėse daugiausia DNR randama branduolyje esančiose chromosomose.

Genetine medžiaga geba: 1.Saugoti informaciją. 2.Replikuotis(dvigubėti). 3.Joje gali vykti mutacijos.

Tai organizmo DNR pakitimai. Pagal genotipo pokyčius brandulinės mutacijos skirstomos į : Genomines Chromosomines Genines (pakitimai).

Poliploidija- vyksta toje pačioje rūšyje susijusi su chromosomų rinkiniu, didėjimų, trigubėjimu. (Kriaušės) Heteroploidija- skirtingų rūšių (Braškės) Aneuploidija- kai prie chromosomų rinkinio prisijungia viena chromosoma.

  • MS PowerPoint 196 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (311 žodžiai)
  • Miglė
  • Geno veikimas ir genomas
    10 - 2 balsai (-ų)
Geno veikimas ir genomas. (2014 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/geno-veikimas-ir-genomas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:45
×