Geodezija mokomoji praktika


Įvadas. Teodolitų konstrukcija. Teodolitiniai ėjimai. Tiksliosios niveliacijos prietaisai. Nivelyrų sandaros ypatumai. Niveliavimo matuoklės. Trasos niveliavimas. Trasos niveliaviams. Literatūros sąrašas.

Be planų ir žemėlapių sudarymo yra matuojama paženklinant inžinerinių statinių projektus, statomo objekto elementus, sudarant pastatytų objektų planus ir kt. Matuojama taip pat sprendžiant mokslinius ir taikomojo pobūdžio uždavinius: nustatant Žemės formą ir dydį, sudarant globalinį geodezinį tinklą svarbiausiems mokslo ir technikos uždaviniams spręsti, tiriant Žemės sukimosi apie savo ašį greičio pokyčius ir ašigalių judesį, įsisavinant jūrų šelfus ir Pasaulinį vandenyną, tiriant Žemės gravitacinį lauką geologinėms, Žemės drebėjimo ir kitų procesų, vykstančių Žemės gelmėse, prognozėms optimizuoti, tiriant geodinaminius reiškinius, susijusius su Žemės evoliucija ir kt. Todėl geodezijos svarba šalies ekonominiam, socialiniam ir kultūriniam gyvenimui - labai didelė.

Per geodezijos mokomąją praktiką išmokstama naudotis geodeziniais prietaisais, savarankiškai, nuosekliai atlikti geodezinius matavimus, braižyti brėžinius, sudaryti vietovės topografinį planą, ir atlikti niveliavimo darbus.

  • Microsoft Word 6198 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (3377 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Geodezija mokomoji praktika
    10 - 4 balsai (-ų)
Geodezija mokomoji praktika. (2014 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezija-mokomoji-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:59
×