Geodezija nivelyras


Darbas su nivelyru. Nivelyro reguliavimas. Nivelyro tikrinimas ir reguliavimas. Darbas nivelyru. Nivelyras referatas. Nivelyro tikrinimas. Nivelyru patikra. Nivelyro patikra. Kaip dirbti su nivelyru. Nivelyro sandara.

Nivelyras. Nivelyrų konstrukcija. Lazeriniai nivelyrai. Elektroniniai ir skaitmeniniai nivelyrai. Nivelyro matuoklės. Nivelyro paruošimas darbui. Nivelyro tikrinimas ir reguliavimas. Techninis niveliavimas. Naudota literatūra.

Šiuolaikiniai lazeriniai nivelyrai pasižymi tokia savybe kaip savaiminis išsiliginimas, tai yra prietaisas automatiškai susiniveliuoja, kas užtrunka vos pora sekundžių. Moderni automatinio niveliavimo lazerinė technika leidžia tiksliai dirbti be rankinių nustatymų. Jais galima projektuoti ne tik vertikalias, horizontalias ar kryžmines, bet ir įstrižas lazerio spindulio linijas. Svarbus ir ergonomiškas dizainas ir minkštas korpuso paviršius, užtikrinantis optimalų komfortą dirbančiajam ir prietaiso saugumą. Naujausius nivelyrus galima naudoti įvairiose oro sąlygose. Visos funkcijos nesudėtingai valdomos nuotolinio valdymo pulteliu.

Skaitmeniniai nivelyrai, sukurti 1990 m. Šveicarijoje. Skaitmeninių nivelyrų veikimas yra pagrįstas kodinės matuoklės vaizdo skaitmeniniu apdorojimu. Naudojant skaitmeninius nivelyrus keičiasi niveliavimo metodika, atsiranda specifiniai klaidų šaltiniai. Be akivaizdžių privalumų (kaip automatizuotas atskaitų kodinėse matuoklėse atskaitymas ir registravimas prietaiso atminties bloke, darbo niveliavimo stotyje kontrolė pagal įvestas tolerancijas ir t.t.), skaitmeniniai nivelyrai turi trūkumų, kurie išryškėja tik atlikus daug gamybinių matavimų. Tam tikslui yra būtini konkrečių modelių skaitmeninių nivelyrų ir kodinių matuoklių tikslumo, skaitmeninio niveliavimo tikslumo, prietaisų techninių, geometrinių bei metrologinių parametrų skaitmeniniai tyrimai.Skaitmeniniai nivelyrai turi naujovišką automatinio matuoklės nuskaitymo sistemą, suteikiančią galimybę atlikti precizinius matavimus net prie labai blogo apšvietimo ar net tamsoje. Tobula mechaninė konstrukcija maksimaliai pašalina drebėjimo ir vibracijos įtaką nuskaitymo sistemai, leidžianti atlikti matavimus praktiškai visose sąlygose. Elektrinio nivelyro pagalba pasiekiami tikslumai leidžia atlikti matavimus, reikalaujančius didžiausio preciziškumo. Atlikus kiekvieną matavimą automatiškai patikrinamas stebėjimo taisyklingumas, kas eliminuoja visas klaidas.

Skaitmeniniai nivelyrai automatiškai nustato aukštį ir atstumą. Tereikia nukreipti nivelyrą į liniuotę, sufokusuoti, paspausti mygtuką matuoti ir iš karto rezultatai pasirodys prietaiso ekrane.

Profesionali programa apdoroja niveliavimo duomenis, kurie buvo sukaupti vidinėje nivelyro atmintyje. Duomenų išsaugojimo užtikrinimui galima naudoti PCMCIA atminties kortelę. Galutiniai rezultatai gali būti nukraunami į personalinį kompiuterį.

Instrumentų programos leidžia tinklo niveliavimą, deformacijos išmatavimą, inžinierinius matavimus, topografinius matavimus.

  • Microsoft Word 796 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (2472 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liones25
  • Geodezija nivelyras
    8 - 1 balsai (-ų)
Geodezija nivelyras. (2012 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezija-nivelyras.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 12:09
×
124 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo