Geodezijos egzamino atsakymai VGTU


Teodolitas. Ką galima išmatuoti šiuo prietaisu ? Išvardinkite prietaiso dalis ir aprašykite jų funkcijas. Vertikalusis skritulys. Kaip teodolitu matuojamas horizontalusis kampas ? Kas yra SK padėtis ir SD padėtis ? Kaip teodolitu matuojamas vertikalusis kampas ? Kokias žinote teodolito tikrinimo sąlygas ? Kaip gulsčiuojamas teodolitas ? Parašykite atskaitas teodolito limbe. Bus duotos schemos tai ką Jūs matote dirbdami su prietaisu Nivelyras. Kaip vykdomas niveliavimas iš galo ? Kaip vykdomas trasos niveliavimas ? Kas matuojama nivelyru ? Kaip vykdomas niveliavimas iš vidurio ? Kokias žinote nivelyro tikrinimo sąlygas ? Kaip matuojamas linijos ilgis naudojant juostą ruletę ? Išvardinkite žinomus atstumų matavimo metodus ir aprašykite. Kaip nužymimas matuoti ketinamas atstumas linijos nusmaigymas ? Aprašykite darbo eigą. Kas yra instrumento horizontas ? Pažymėkite kur yra kairiniai , dešininiai kampai. bus duota ištęsto ėjimo schema . Kokius žinote gulsčiukus ? Aprašykite kiekvieną iš jų. Kaip nužymimi projekto taškai vietovėje ? Apskaičiuokite nuolydį tarp dviejų taškų su žinomais aukščiais HA duota , HB = duota , atstumas tarp taškų = duota. Apskaičiuokite horizontaliąją linijos projekciją , kai išmatuotas linijos ilgis = duota , polinkio kampas = duota. Suprojektuotų statinių nužymėjimo darbai. Statybinis tinklas. Apskaičiuokite kreivės piketų dislokacijos vietą.


Limbas – metalinis arba stiklinis skritulys, sudalintas padalomis nuo 0° iki 360°. Jame gaunama matuojamojo kampo horizontalioji projekcija ir atskaitomos kampą sudarančių krypčių reikšmės. Matuojant kampą jis turi nejudėti. Yra horizontalus ir vertikalus limbai.

Alidadė – virš limbo įtaisyta besisukiojanti apie vertikaliąją ašį dalis. Joje yra indeksas arba nedidelė skalė, pagal kuriuos nusakoma alidadės padėtis virš limbo. (ši dalis juda, kai matuojame).

Kelmelis - apatinė teodolito dalis, į stovo galvutę remiasi trimis kelimo sraigtais.

Vertikalusis skritulys – juo matuojami vertikalieji (posvyrio) kampai. Žiūrono okuliaro atžvilgiu gali būti kairėje (SK) arba dešinėje (SD) pusėje.

Komplekte būna busolė – ja matuojamas magnetinis azimutas arba rumbas.

Žiūronas – stebimą daiktą galima matyti padidintą, ir siūlelių sankryža tiksliai nutaikyti į daikto tašką.

Gulsčiukas – juo prietaisas nustatomas į horizontalią arba vertikalią padėtį.

Kaip teodolitu matuojamas horizontalusis kampas? Ruožtų metodas. Teodolitas tiksliai nucentruojamas virš taško ir nugulsčiuojamas. Limbas priveržiamas. Pirmiausia matuojama padėtyje SK. Žiūronu taikiklis užvedamas ant vizuojamojo taško. Horizontaliajame skritulyje atskaitoma atskaita ad. atleidus alidadę, vizuojama į kitą tašką, gaunama atskaita ak. kampas lygus ad – ak. paskui kampas matuojamas padėtyje SD. kontrolei kampas matuojamas nustačius ir kitą vertikaliojo skritulio padėtį.

Kas yra SK padėtis ir SD padėtis? SK padėtis vadinama, kai vertikalusis teodolito skritulys yra kairėje žiūrono pusėje, SD – dešinėje.

  • Geodezija Konspektas
  • Microsoft Word 81 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1239 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gedas
  • Geodezijos egzamino atsakymai VGTU
    10 - 5 balsai (-ų)
Geodezijos egzamino atsakymai VGTU. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezijos-egzamino-atsakymai-vgtu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:34
×