Geodezijos klausimai konspektas


Geodezijos klausimai konspektas.


1 klausimo įvertinimas – 0,625 balo, iš viso biliete bus 8 klausimai plius vienas pagalbinis. Jei negalėsite atsakyti kurio nors klausimo, jo neatsakinėkite, o atsakykite į pagalbinį klausimą (jis bus paskutinis)

Matuojama taip: I pusruožtis (SD arba SK):

1. Atpalaidavus alidadės veržimo sraigtą, žiūronu vizuojama į dešinįjį tašką 1. Priveržus alidadę, mikrometriniu sraigtu vizuojamasis taškas sutapdinamas su vertikaliojo siūlelio bisektoriaus viduriu. Limbe atskaičiuojama kryptis ad.

2. Atpalaidavus alidadę, žiūronu vizuojama į kairįjį tašką 3 ir atskaičiuojama ak.

1.Limbas pasukamas 1-2 laipsniu kampu, kad pasikeistų krypčių atskaitos. Žiūronas verčiamas per zenitą ir kartojami pirmojo pusruožčio veiksmai. Atskaitos (limbo atskaitos) surašomos į žurnalą. Žurnale apskaičiuojami kampai iš pirmo ir antro pusruožčių atskaitų: Jei,

Iš pusruožčių gauti kampai negali skirtis daugiau kaip 0,8( (T30 teodolitas – 1,5(). Jei skirtumas didesnis, kampas matuojamas pakartotinai. Galutinis ruožtu išmatuotas kampas – pusruožčiais gautų kampų aritmetinis vidurkis.

KRYPČIŲ BŪDAS Šis būdas naudojamas tada, kai yra daugiau kaip dvi kryptys, t.y. matuojant kelis kampus viename taške iš karto.

Matuojama: I pusruožtis (SK arba SD):

1. Žiūronas verčiamas per zenitą, o limbas pasukamas 1-2 laipsnių kampu. Sukant alidadę priešinga kryptimi, negu matuojant pirmuoju pusruožčiu, vizuojama paeiliui į 1, 4, 3, 2 ir vėl į 1 taškus bei atskaitoma limbe. Žurnale skaičiuojamos kryptys, jų vidutinės reikšmės ir kampai. Norint tiksliau išmatuoti, kampai matuojami dviem arba daugiau ruožtų. Tuomet limbas pasukamas 180°/n kampu tik tarp pavienių ruožtų (n – ruožtų skaičius).

Iš pradžių vietovėje žingsniais, siūliniu tolimačiu ar rulete atidedamas apytikris linijos ilgis Si ir pažymimas taškas. Ši linija matuojama 2-4 kartus, įtraukiamos komparavimo, temperatūros ir linijos posvyrio pataisos. Temperatūros pataisa skaičiuojama pagal formulę:

φ - grūdintojo plieno linijinio plėtimosi koeficientas, lygus 0,0000125 vienam metrui, kai matavimo ir komparavimo temperatūros skirtumas lygus 1°, t - temperatūra linijos matavimo meru, t0 -temperatūra komparuojant matavimo prietaisą. Taip apskaičiuojama linijos horizontalioji projekcija S0. Skaičiuojama pataisa ΔS =S0 – S1. Ji gali būti teigiama ar neigiama. Ja pataisomas atidėtas ilgis.

  • Geodezija Konspektas
  • Microsoft Word 221 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (2094 žodžiai)
  • Rugile
  • Geodezijos klausimai konspektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Geodezijos klausimai konspektas. (2016 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezijos-klausimai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:28
×