Geodezijos praktikos ataskaita


Praktikos ataskaita geodezija. Geodezijos praktika. Geodezijos ataskaita. Teodolito gulsčiavimas. Teodolito tikrinimas ir reguliavimas. Lks -94 koordinaciu sistema. Geodezijos mokslas. Nivelyro tikrinimas. Teodolito principinė schema. Geodezijos praktikos isvados.

Geodezija- mokslas apie žemes arba atskirų jos daliu matavimo ir vaizdavimo būdus. Geodezijos uždaviniai butų maždaug tokie: nustatyti žemės dydi ir forma, jos gravitacini lauka. Tai pat ji tire: vertikales ir horizontaliais žemės plutos deformacijas, jūrų ir vandenynu krantu linijų poslinkius, žemės poliu judėjimą ir pn. Šiais mokymo metais turėjome atlikti praktini geodezijos mokymą tam tikroje firmoje, kuria turėjome susirasti patys. Šioje geodezinėje mokomojoje praktikoje turėjome dvidešimt dienu praktikos darbams atlikti, kurie prasidėjo nuo vasario. D. Ir baigėsi kovo. D. Turėjome susirasti firma ar įmone kurios veikla būtų susijusi su geodeziniais darbais. Tačiau rasti įmone kuri priimtu į praktika ne darbu sezonu buvo gan sunkoka, bet įmanoma. Įvadas. Įmonėje naudojami prietaisai. Promark. Nikon nivo m. Teodolito tikrinimas. Teodolito paruošimas darbui (centravimas, gulsčiavimas). Teodolito geometrinių sąlygų tikrinimas. Horizontaliųjų kampų matavimas (ruožtų, krypčių būdais). Atstumų matavimas juosta ir rulete. Sklypo ar statybos aikšteles nužymėjimas. Ženklinant žemės sklypo ribas vietovėje:. Topografine(situacijos) nuotrauka. Nuotraukos sudarymas. Nivelyrų tikrinimas ir reguliavimas. Nivelyro principinė schema. Nivelyro pagrindinės sąlygos tikrinimo pirmuoju būdu žurnalas. Niveliavimo matuoklės. Lks-. Koordinačių sistema. Išvados ir pasiulymai. Literatūros šaltiniai. Priedas: topografine (situacijos) nuotrauka.

šiais mokymo metais turėjome atlikti praktini geodezijos mokymą tam tikroje firmoje, kuria turėjome susirasti patys. Šioje geodezinėje mokomojoje praktikoje turėjome dvidešimt dienu praktikos darbams atlikti, kurie prasidėjo nuo vasario 21 d. Ir baigėsi kovo 11 d.

Man pavyko atlikti praktika petro bublio projektavimo biure kuri yra įsikuriąs birutės g. 12, kelmėje. Kelmėje tai viena iš nedaugelio įmonių kurios užsiima geodeziniais darbais. Ji atlieka tokias paslaugas: hidrotechninių statinių projektavimas, inžineriniai tinklai, susisiekimo komunikacijos, požeminiai tinklai, projektavimas, statyba, geodezija, kadastriniai matavimai.

Atvykus į įmone mane noriai priėmę, supažindino su dabar atliekamais darbais, deja žiemos metu yra mažiau užsakymu todėl atliekant praktika man nepavyko atlikti visu užduočių, kurios buvo užduotos padaryti. Pavyko atlikti: teodolito tikrinimo darbu, juostos ir ruletės komparavimą, nužymėti duotą sklypą, atlikti situacinę nuotrauką, atlikti nivelyrų tikrinimą. Dar buvau supažindintas su lks – 94 koordinačių sistemą.

Atliekant praktikos ataskaita dar buvo prašoma pateikti trys brėžiniai, kadangi dėl žiemos ir blogu oro sąlygų nebuvo galimybių atlikti ir pateikti visus prašytus brėžinius. Šioje praktikos ataskaitoje pateikiau tik viena brėžini tai sklypo teodolitipetro bublio projektavimo biure nera gausu įrangos, jie turi pagrindinius matavimo įrankius kaip juostine rulete, lazerini gulsčiuką, tačiau iš rimtesnės įrangos tai butu: gps imtpromark2 su kinematinėmis galimybėmis - dviguba sistema, susidedanti iš tikslių matavimų ir navigacijos. Tai leidžia atlikti tikslius matavimus ir greitai orientuotis vietovėje. Vienas žmogus, naudodamas promark2 gali greitai ir patikimai matuoti taškus centimetro tikslumu. Naudojantis kinematiniu matavimo rėžimu topografiniams matavimams atlikti, galima matuoti 100 kartų greičiau nei matuojant statiniu rėžimu. Žemės paviršiaus taškų koordinatėms nustatyti naudojama gps palydovinė sistema promark. Tai vienas moderniausių matavimo prietaisų, garantuojančių aukštą nustatomų koordinanikon nivo m elektroninis tacheometras su lazeriniu atstumų matuokliu – greitas, tikslus ir funkcionalus prietaisas, puikiai tinkantis tiek matavimams statybų aikštelėje, tiek kadastriniams ar topografiniams darbams. Kokybiška, visame pasaulyje žinoma nikon optika ir tvirta konstrukcija pasižymintis nikon nivo m elektroninis tacheometras yra atsparus aplinkos poveikiams.

  • Microsoft Word 1138 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (4039 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Geodezijos praktikos ataskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Geodezijos praktikos ataskaita. (2011 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezijos-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 12:50
×
124 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo