Geodezijos profesinės veiklos baigiamoji praktika


Baigiamosios profesinės veiklos praktikos metodiniai nurodymai. Praktikos gamyboje vadovo įvertinimas. Darbovietės apibūdinimas. Firmoje naudojamos programinės įrangos ir matavimo prietaisai. Darbų organizavimas. Mano atliktų darbų apibūdinimas. Praktikos dienoraštis. Vieno konkretaus darbo apibūdinimas. Praktikos išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Praktikos gamyboje vadovo įvertinimas.

Įmonėje darbuotojams yra pasiskirti darbai. 5 darbuotojai daro topografines bei kontrolines geodezines nuotraukas, sklypo ribų atstatymus bei kitus darbovietėje atliekamus darbus, vyksta į matavimus, braižo brėžinius, 1 darbuotoja yra paskirta tik "bylos" pildymo ir sukomplektavimo darbams, parengia bylas derinimams, yra atsakinga už kvietimų rašymą ir išsiuntimą . Šiuo metu įmonės darbuotojai daugiausiai dirba su miškų geodezinėmis nuotraukomis kadangi yra laimėję ne viena darbams skirtą konkursą, dirbo Anykščių, Kauno, Trakų bei Jurbarko miškuose, be šių darbų atlieka ir geodezinius darbus privatiems asmenims. Užsakymų sumažėjimas jaučiamas žiemos laikotarpiu, darbams kainas nustato įmonės direktorius atsižvelgdamas į konkretaus darbo sudėtingumą. Kiekvienas darbas yra specifinis pvz. Topografinių bei geodezinių nuotraukų atlikimas priklauso nuo objekto dydžio, gali užtrukti savaitę, mėnesį ar net metus.

Firmoje naudojamos programinės įrangos ir matavimo prietaisai

Atlikti darbus naudojami anksčiau minėti prietaisai, tai elektroninis tacheometras TOPCON DS-103AC , bei GPS imtuvus Topcon GRS-1 su kuriai yra sukomplektuoti duomenu kaupikliai Topcon Tesla ir Tpocon FC-336. Braižyti yra naudojama 2009 metų programos GEOMAP versija.

Šis prietaisas leidžia naudotis ir tokiomis technologijomis kaip: Inovacinė, automatinio vizavimo, Topcon technologija Xpointing užtikrinančia, kad atlikus preliminarų taikymą, elektroninis tacheometras automatiškai atliks precizinį vizavimą į prizmės centrą. Todėl yra taupomas laikas ir iš esmės sumažinama žmogiškosios klaidos galimybė. Technologija Xpointing atliks užduotį bet kokiomis sąlygomis tamsoje, tarp kliūčių, lyjant ar sningant. Ši technologija naudojama tiek dirbant motorizuotu, tiek ir vienvaldžiu režimais. Technologija LongLink™ suteikia unikalių elektroninio tacheometro bendradarbiavimo galimybę su kitais įrenginiais šiuo atveju duomenų kaupikliu Tesla net iki 300 m. atstumu. Tai reiškia, kad naudojantis gaire su prizme ir duomenų kaupikliu su geodezinių matavimų programa Magnet Field, galima nuotoliniu būdu valdyti elektroninį techeometrą, atlikti matavimus ir matuojamo taško kodavimą. Taigi vartotojas esantis prie gairės su prizme ir lauko kompiuteriu atlieka vienvaldžius darbus.

idealiu įrankiu įvairiems GIS lauko darbams atlikti.

imtuvo galimybė, koordinačių nustatymui . Topcon FC-336 idealaus sprendimas darbui su elektroniniais tacheometrais (tokiu kokį naudoja įmonė) kurių bendradarbiavimą užtikrina vieninga Topcon programa Magnet Field.

Sklypo plotų eksplikacijos ir apribojimų parinkimas;

Automatiškai parenkama sklypo adresas pagal žemės sklypo centro koordinatę;

suvesti duomenis ranka iš matavimo žiniaraščių

Nacionalinė Žemės Tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Bendradarbiaujama su visais reikiamais NŽT skyriais priklausomai kokiame regione yra atliekami darbai.

Man įmonėje praktikos metu teko dalyvauti atliekant geodezines nuotraukas, bei topografines nuotraukas. Kiekvieną savaitę bent keletą kartų važinėjau su kitais darbuotojais, stebėjau ir padėjau vykdyti lauko darbus, kaliau riboženklius, dirbau su tacheometru, pildžiau paženklinimo parodymo aktus, reikiamose vietose atlikau matavimus rulete, nužymėjau taškus GPS prietaisu , bei atlikinėjau darbus prie kompiuterio, ieškojau žemės sklypų savininkų ir jų deklaruojamų gyvenamųjų adresų, rašiau kvietimus pildžiau K6 formas, rašiau skelbimus į laikraščius. Suseginėjau bylas ir nešdavau jas derinimams. Atliekant gamybinę praktiką „Narma“ įmonėje daugiausia matavimų teko atlikti Marijampolėja, Birštone, bei Trakų rajone. Daug išmokau iš savo bendradarbių. Jie buvo geranoriški, viską paaiškindavo, atsakydavo į visus mano užduotus klausimus.

  • Microsoft Word 2829 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (3083 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sigita
  • Geodezijos profesinės veiklos baigiamoji praktika
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Geodezijos profesinės veiklos baigiamoji praktika. (2015 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezijos-profesines-veiklos-baigiamoji-praktika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 21:27
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo