Geodezijos špera konspektas


Direkcinis kampas. Direkciniai kampai. Direkcinis kampas tai. Kas yra direkcinis kampas. Rumbas geodezija. Geodezija špera. Atvirkštinis geodezinis uzdavinys. Direkcinis. Meridianas geodezija. Zonos asinis meridianas.

Įvadas. Koardinačių sistema ir linijų oreantavimas. Taško koordinatės. Topografiniai planai ir ir žemėlapiai. Kampų matavimas. Atstumų matavimas. Niveliavimas. Matavimo klaidų teorijos pagrindai. Inžineriniai geodeziniai matavimai. Suprojektuotų pastatų ir statinių nužymėjimas vietovėje. Geodeziniai darbai pastatų statyboje. Pastatų ir inžinerinių statinių deformacijų tyrimai geodeziniais metodais.

Sprendžiami uždaviniai : 1) vertikalios ir horizontalios žemės plutos deformacijos 2) jūrų ir vandenynų krantų linijų poslinkiai 3) jūros vandensžemė 29%, vandenys 71%. Geoidas – geodezinė žemės figūra , kurį apibrėžus ramiu vandenynų vandeniu padengus žemynus. Geoido paviršius yra sudėtingas ir neišreiškiamas matematiškai. Žemė yra elipsoidas. Referencinis elipsoastronominės koordinatės: astronominė platuma, ilguma ir ortrometrinis aukštis – tai taško aukšstačiakampės koordinatės naudojamos dėl geodezinių koord. Nepatogumo. Elipsoido paviršius suprojektuojamas į plokštumą (naudojamas cilindras ir jame žemės geoidas suskirstytas meridianais) gaunamas plokšias paviršius suapsoliutiniu 0-iniu paviršiumi laikomas pasaulinio vandenyno paviršius arba lugio paviršius, tačiau jis nėra pastovus, jis kinmeridianas – tai didysis žemės apskritimas, kurio plokštuma eina per žemės ar elipsoido sukimosi ašį bei duotąjį tašką. Kiekvienas taškas turi savo meridianą. Meridianai kertasi žemės poliuose. Skaičiavimuose tikrasis meridianas pakeičiamas ašiniu zonos meridianu (tiesorientuoti liniją – reiškia nustatyti jos kryptį meridiano atžvilgiu, tam naudojami oriantavimo kampai: azimutai, direkciniai kampai, rumbai. Azimutas – tai horizontalus kampas tarp stovėjimo taške einančio meridiano šiaurinio galo ir krypties, jis skaičiuojamas laikrodžio rodyklės kryptimi (gali būti nuo 0-3600). Magnetinė deklinacija – tai kampas tarp tikrojo ir magnetinio meridiano. Direkcinis kampas – tai horizontalus kampas tarp ašinio meridiano ar jam lygiagrečios ašies (x) šiaurinio galo ir krypties, matuojamas pagal laikrodžio rodyklę. Direkcinis kampas nuo azimuto skiriasi meridiano artėjimo kampu a=į+ć.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (5197 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Geodezijos špera konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Geodezijos špera konspektas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezijos-spera-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 00:37
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo