Geodezijos veiklos baigiamoji praktika


Baigiamosios profesinės praktikos metodiniai nurodymai. Praktokos gamyboje vadovo vertinimas. Įvadas. Darbovietės apibūdinimas. Darbovietėje naudojami prietaisai, programos bei jų charakteristikos. Darbui naudojami prietaisai. Programinė įranga. Darbų organizavimas. Mano atliktų darbų apibūdinimas. Praktikos dienoraštis. Vieno konkretaus darbo apibūdinimas. Išvados. Priedai.


Gamybinės praktikos metu studentas gamyboje atlieka praktinę veiklą, taiko, per visus studijų metus, išmoktas specialiąsias teorines žinias bei praktinius įgūdžius. Atlikdamas gamybinę praktiką studentas naudoja įrangą, pritaikyta atlikti įvairiausias su studento profesija susijusias, užduotis. Studentas atlikdamas praktiką, išmoksta bendrauti kolyktyvinėje aplinkoje, bei mokosi bendrauti su fiziniais ir juridiniais asmenimis, kuriems yra teikiamos, su studento specialybe susijusios paslaugos. Įmonėje, studentas pamato, kas jo laukia, baigus studijas.

Pasirinkau gamybinę praktiką atlikti įmonėje UAB ,,ŽEMETRA“. Praktikos laikotarpis, skirtas susipažinti su savo specializacijos (nekilnojamojo turto matavimų inžinerijos ar geodezijos) ir atlikti įmonės pavestas užduotis, buvo aštuonios savaitės (du mėnesiai). Šią įmonę pasirinkau todėl, kad pasidomėjąs, jos atliekama veikla, sužinojau, kad ši įmonė atlieka geodezinius darbus, kuriuos man sekėsi atlikti studijų metu bei turėjo gerus atsiliepimus. UAB ,,ŽEMETRA“ užsiima geodezija, žemėtvarka, topografija, kartografija. Žemės sklypų geodeziniais matavimais, topografinių išpildomųjų nuotraukų darymais, pastatų inventorizacija, žemės sklypų padalijimo projektais, pamatų, statinių nužymėjimais.

Įmonėje atlikdamas įvairiausius, pagal specialybę, man pavestus darbus, turėjau galimybę parodyti savo sukauptas žinias, bet ir susipažinti su tikro matininko ar geodezininko, užsiimama veikla, susipažinti su naujausiomis technologijomis ir gamybos ekonomika bei matavimo būdais.

Studijų metu įgytas praktinius įgūdžius bei teorines žinias pritaikyti ir juos pagilinti atliekant gamybinę praktiką. Susipažinti su tikro geodezininko ar matininko profesija. Išmokti tarpusavio komunikavimo, dirbant kolektyvinėje aplinkoje, bei realiame gyvenime, bendraujant su fiziniais ar juridiniais asmenimis. Teisingai atlikti, su specialybe susijusius, įmonės darbuotojų, pavestus darbus, taip

įgaunant naujos, naudingos patirties. Pagilinti savo bendrąsias žinias apie nekilnojamojo turto matavimų inžinerijos profesiją.

Praktiką atlikau įmonėje UAB ,,ŽEMETRA“. Įmonę galima rasti adresu: Savanorių pr. 221 -309, KAUNAS. UAB ,,ŽEMETRA“ dalinasi į du filialus, vienas iš jų Kėdainiuose, o kitas Kaune Įmonė daugiausiai specializuojasi geodezijos srityje. Įmonėje yra galimybė įsidarbinti dar nepatyrusiems, ką tik mokslus baigusius studentus. Todėl šioje įmonėje yra perspektyvų bei ir jauniems, dar nepatyrusiems darbuotojams. Nors visi darbuotajai turi aukštesnį išsilavinimą, bet tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant naujiems matavimų reikalavimams, darbuotojai nuolat stengiasi kelti savo teorines žinias ir praktinius įgūdžius bei domisi šiuolaikinėmis naujovėmis. Darbuotojai atlikdami darbus atsižvelgdami į kiekvienus klientų norus bei poreikius. Šiuo metu įmonėje dirba 26 darbuotojai iš kurių 25 yra kvalifikuoti specialistai bei turi ilgalaikę darbo patirtį. Likęs vienas darbuotojas yra atsakingas už finansinę įmonės padėtį.

Įmonei vadovauja direktorius Mindaugas Grigalius. Jis paskiria darbuotojams darbus, prižiūri, kad darbai būtų kokybiškai ir greitai atlikti bei formuoja bendrovės strategiją ir tikslus. Įmonės veiklą patvirtina, turimi, atestatai, leidimai ir licenzijos. Nors įmonė yra mažai reklamuojama, tačiau turi nemažai klientų, todėl galima spręsti, kad įmonė teikia aukštos kokybės paslaugas, pagrįstas ilgamete patirtimi ir nuolat tobulinamomis žiniomis. Iš įmonės UAB ,,ŽEMETRA“ atliekamų darbų intensyvumo matome, kad ji apima nemažai savo veiklos sričių. Įmonės veiklos sritys yra geodezija, žemėtvarka, topografija. Žemės sklypų geodeziniai matavimai, pastatų inventorizacija, žemės sklypų padalijimo projektai, pamatų, statinių nužymėjimas.

Įmonė turi elektroninius NICON NPL-632 ir SOKKIA CX serijos tacheometrus, GPS imtuvus TRIMBLE R6 ir kartu su jais TRIMBLE TSC2 duomenų kaupiklius.

Šie tacheometrai pasižymi visišku atsparumu vandeniui ir dulkių poveikiui, o tai labai svarbu atliekant lauko matavimo darbus, nes oro sąlygos dažnai keičiasi. Nikon elektroniniai tacheometrai su viena baterija leidžia atlikti matavimus ištisą diena. Nepertraukiamai matuoti kampus ir atstumus darbo laikas vidutiniškai pratęsiamas iki 6 val., o matuojant kampus ir atstumus kas 30 sek., net iki 12 val. Matuojant tik kampus matavimų laikas pratęsiamas iki 25 val.„Nikon NPL-632“ komplektuojamas su 128 MB „CompactFlash“ tipo atminties kortelių ir USB jungtimis. Nukraunant duomenis į „CompactFlash“ korteles ar USB atminties modulį, nereikalingi papildomi kabeliai. Duomenys lengvai perkeliami iš kompiuterio į prietaisą ir atvirkščiai.

  • Microsoft Word 252 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4164 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Geodezijos veiklos baigiamoji praktika
    10 - 4 balsai (-ų)
Geodezijos veiklos baigiamoji praktika. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezijos-veiklos-baigiamoji-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:22
×