Geodezinė praktika


Įvadas. Įmonės charakteristika. Juridinis statusas. Valdymo struktūra. Įmonės veikla. Geodezijos skyriaus veikla. Teisės aktai. Praktikos metu atlikti darbai. Elementų nužymėjimas vietovėje. Niveliacija. Matavimai. Tūrio skaičiavimas. Asfalto dangos asfaltavimo ir frezavimo aukščių plano – kartogramos (aukščių plano projeto) duomenų parengimas. Išvados. Priedai.

Praktikos sutartis buvo pasirašyta su AB „Lietuvos geležinkeliai“, tačiau jiems nevykdžius sutartyje nurodytų punktų, ji buvo nutraukta. AB „Lietuvos geležinkeliai“ nesuteikė gyvenamosios vietos, kas pasirašant praktikos sutartį buvo sutarta. Kadangi matavimai buvo vykdomi visoje Lietuvos teritorijoje, aš neturėjau galimybių savo lėšomis kasdieną vykti į matavimus, todėl konsultavausi su praktikos vadovu Algirdu Nesecku, kuris yra atsakingas už mano praktiką universitete, to pasekoje praktikos sutartis buvo nutraukta.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ praktika truko 2 savaites, iš kurių matavimuose dalyvavau tik vieną dieną (2013 m. birželio 11 d.). Per vieną dieną buvo išmatuota 3 km geležinkelio bėgių. Buvo koordinuojami geležinkelio bėgių iešmai, šviesoforai ir kiti geležinkelio bėgių elementai.

Antra praktikos sutartis buvo pasirašyta su uždarjąja akcine bendrove „Fegda“ (toliau – UAB „Fegda“). Ši įmonė vykdė visus sutartyje nurodytus punktus. Atliekant praktiką UAB „Fegda“, susipažinau su darbo sauga, mokiausi dirbti su geodeziniais prietaisais, programine įranga. Ruošiau įvairių elementų duomenis naudojantis „GeoMap“, „iCon“ programomis, kad būtų galima juos panaudoti nužymint vietovėje. Naudojant gautus duomenis, nužymėjau reikiamus elementus. Matavau vietovės paviršių, reikalingą tūriams skaičiuoti, vėliau jį panaudojau skaičiavimuose naudojant iCon programą, atikau pradinius mataimus, reikalingus asfalto dangos asfaltavimo ir frezavimo aukščių planų – kartogramų projektams rengti.

Įmonę sudaro valdyba, jai pavaldūs keturi direktoriai, kurie kuruoja atskirus padalinius. Įmonėje turi transporto, rinkodaros, buhalterijos, personalo, energetikos, tiekimo, darbų saugos, geodezijos, pardavimų, gamybos, skyrius. Direktoriams yra pavaldūs projektų vadovai, kurie yra atsakingi už kelių objektų priežiūrą. Statybos brigadą sudaro: darbų vadovas, kuris gali turėti pagalbininką – meistrą, brigadininkas ir darbininkai.

Akredituota UAB „Fegda“ laboratorija yra savarankiškas bendrovės padalinys. 1999 m. bendrovės laboratoriją pirmą kartą buvo akreditavęs Lietuvos nacionalinis akreditacijos biuras. 2004 m. LNAB išduotas akreditavimo pažymėjimas liudija, jog bendrovės laboratorija atitinka LST EN ISO/IEC 17025:2003 reikalavimus ir yra akredituota atlikti kelio sankasos, pagrindų, asfaltbetoninių dangų ir mišinių, mineralinių medžiagų, mineralinių miltelių, bitumo, bituminių emulsijų bandymus ir atrinkti bandinius.

  • Geodezija Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1754 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Geodezinė praktika
    10 - 5 balsai (-ų)
Geodezinė praktika. (2015 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodezine-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:55
×