Geodeziniai tinklai poligonometrijos metodas


Geodezijos praktikos ataskaita. Paveikslų ir lentelių sąrašas. Įvadas. Geodezinis tinklas. Poligonometrijos metodas. Elektroninis tacheometras nikon dtm. Matuojamos vietovės aprašymas. Atlikti lauko darbai. Duomenų iškeltis „Nikon exchange 1. 01“ programa. Matavimo duomenų apdorojimas “Geomap” programa. Išvados. Literatūra.


Praktikos tikslas: Sutankinti geodezinį tinklą, taikant poligonometrijos metodą.

Praktikos uždaviniai:

1.Išanalizuoti geodezinius tinklus ir poligonometrijos metodą.

2.Atlikti lauko matavimus, naudojant poligonometrijos metodą.

3.Sudaryti vietovės planą, naudojantis „GeoMap“ programa.

Valstybinis geodezinis pagrindas yra valstybinių geodezinių tinklų ir jų charakteristikų bei parametrų visuma. Valstybinis geodezinis pagrindas sudaromas atskirai valstybės teritorijai ir įteisinamas atitinkamais teisės aktais, kurie nustato jų naudojimą apsaugą bei administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už geodezinio tinklo naikinimą. Šį klausimą nagrinėja geodezijos ir kartografijos įstatymas.

Žemėlapiams ir planams sudaryti , inžineriniams uždaviniams spręsti, žemės formai ir dydžiui nustatyti, žemės plutos judesiams tirti ir kitiems tikslams reikia geodezinių tinklų. Tokių tinklų taškai fiksuojami ant žemės paviršiaus ir nustaumos jų koordinates bei altitudes. Horizontaliam pagrindui sudaryti bei sutankinti naudojami trianguliacijos, trileteracijos ir poligonometrijos metodai.

Poligonometrija – tai geodezinis tinklas matuojant linijų ilgius tarp punktų ir kampus tarp linijų. Poligonometrijos ėjimų kampai matuojami tiksliais teodolitais. Linijų ilgiai, priklausomai nuo poligonometrijos tikslumo klasės, anksčiau matuoti vielomis ar juostomis, dabar elektroniniais tolimačiais ir tacheometrais. Kai kampai matuojami techniniais teodolitais, o linijos juostomis, ruletėmis ar opriniais tolimačiais turime teodolitinius ėjimus. Poligonometriniai ėjimai skirstomi į atviruosius ir uždaruosius ėjimus, vadinamus dar polygonais (daugiakampiais). Poligonometriniai ėjimai, artimi tiesei, vadinami tiesieji poligonometriniai ėjimai, kitu atveju vadinamas laužytu. Ištęstas ėjimas, kuris pradžioje ir gale remiasi į taškus su žinomomis koordinatėmis ir į linijas su žinomais direkciniais kampais vadinamas susietuoju ėjimu. Jei ėjimas tik pradžioje arbe tik gale remiasi į tašką su žinomomis koordinatėmis ir į liniją su žinomu direkciniu kampu, vadinamas kabančiuoju

Geodeziniai tinklai poligonometrijos metodas. (2015 m. Vasario 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/geodeziniai-tinklai-poligonometrijos-metodas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:22