Geodezinių darbų kainų nustatymas


Geodezinių darbų kainų nustatymas. Turinys. Įvadas. Topografinio plano rengimas. Kadastriniai žemės sklypų matavima. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Kadastriniais matavimais nustatoma nekilnojamojo daikto tapatybė, žemės sklypo ribų posūkio taškų ir statinių fizinių ribų koordinatės, geometriniai matmenys ir techniniai nekilnojamųjų daiktų parametrai, apskaičiuojamas žemės sklypo ir jame esančių žemės naudmenų plotas ir kiti šį daiktą apibūdinantys kadastro duomenys. Šie duomenys yra nekilnojamojo daikto buvimo vietą, gamtines ir ūkines žemės savybes, geometrinės statinių parametrai ir nekilnojamųjų daiktų naudojimo sąlygos. Susistemintas ir metodiškai sutvarkytas nekilnojamųjų daiktų grafinių ir atributinių duomenų rinkinys (valstybinėje koordinačių sistemoje), saugomas kompiuterių laikmenose sudaro nekilnojamo turto kadastrą. Juo galima naudotis elektroniniu ar kitu būdu. Nekilnojamo turto kadastro objektai yra žemės sklypas, statinys (taip pat nebaigtas statyti), išskyrus laikiną statinį ar nesudėtingą statinį, kuriam nereikia statybos leidimo, patalpos.

Atlikus matavimus išbraižius situacijos planus pildoma kadastrinių matavimų byla – nekilnojamojo daikto kadastro duomenų nustatymo metu parengtų planų, užpildytų kadastro formų ir kitų dokumentų apie nekilnojamąjį daiktą rinkinys.

Būtinos efektyvios nekilnojamojo turto administravimo sąlygos – geografinė informacija, teikianti svarbius duomenis apie nekilnojamojo turto objekto geografinę padėtį, konfigūraciją, plotą ar ilgį.

Darbo tikslas: nustatyti kainas geodezinių darbų

Darbo uždaviniai :

1. Išanalizuoti topografinius planus ir jų kainas Klaipėdoje ir Šiauliuose;

2. Išnagrinėti kadastrinius darbus ir jų kainas Klaipėdoje ir Šiauliuose

Darbo objektas: žemės sklypai.

Topografinių planų sudarymo bendrieji reikalavimai 1:500, 1:1000, 1:2000. 1:5000 mastelio topografiniai planai sudaromi atliekant aerofototopografiniu ir instrumentiniu metodu. Topografinio plano mastelis priklausomai nuo vietovės charakteristikos ir projektuojamų statinių tipo parenkamas pagal Geodezijos ir kartografijos reglamentą.[4]

Įvairaus mastelio topografinių planų rengimas - tai geodezijos ir matavimų inžinerijos veiklos sritis, apimanti žemės paviršiaus gamtinių ir fizinių (reljefo, hidrografijos, augmenijos antropogeninių bei pavienių topografinių objektų erdvinį matavimą bei vaizdavimą topografiniuose žemėlapiuose ir planuose standartizuotais metodais. Pagal nustatytą tvarką projektavimo darbai : atliekami ant topografinio plano, parengto ne seniau kaip prieš vienerius metus. Planai nustatyta tvarka suderinami su visomis inžinerinius tinklus eksploatuojančiomis organizacijomis bei savivaldybėmis.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1708 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaida
  • Geodezinių darbų kainų nustatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Geodezinių darbų kainų nustatymas. (2015 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/geodeziniu-darbu-kainu-nustatymas.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 05:43
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!