Geografija Apie Baltijos jūrą ir Lietuvos upes


Geografija Apie Baltijos jūrą ir Lietuvos upes.


1. Akumuliaciniai - formuojasi kai pakrantės srovė neša smėlį išilgai kranto linijos ir po truputi jį klosto (Lietuva, Latvija).

2. Dalmatijos - paskendę klanai pakils jūros lygiui (Baltijos jūroj nėra, Kroatija).

3. Fjordiniai - susiformavo kai ledynas atsitraukdamas išgilino buvusios upės vagą ir paliko giliai į sausumą susiformavusiais įlankas (Danija, Norvegija).

4. Klifinis - formuojasi ten kur bangų muša ardo kalnų ir kalvų šlaitus (Estija, Vokietija, Lietuvoje Olando keptuvė).

5 .Lagūninis - susiformuoja kai priekrantės srovė neša smėlį ir klosto jį ties kranto nelygumais ir užaugina ilgą smėlio juostą - Neriją (Lietuva, Rusija, Lenkija).

6. Scherinė - ledyno nuzulintos kalvos, kuriam pasitraukus liko salų labirintas (Suomija).

Baltijos gyvūnijai ypač pavojinga tarša nitratais ir fosfatais, kurie vasarą skatina jūros dumblių augimą bei dauginimąsi ir po kelių savaičių masiškai žūva, nuskęsta ir pradeda irti. Šiam procesui sunaudojamas deguonis, tad organines atliekas pradeda skaidyti anaerobinės bakterijos, išskiriančios nuodingą vandenilio sulfidą. Gilesnėse įdubose deguonies beveik nelieka, dėl to gaišta žuvys ir kiti organizmai.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (696 žodžiai)
  • Monika
  • Geografija Apie Baltijos jūrą ir Lietuvos upes
    10 - 7 balsai (-ų)
Geografija Apie Baltijos jūrą ir Lietuvos upes. (2016 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/geografija-apie-baltijos-jura-ir-lietuvos-upes.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 05:23
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo