Geografija ,,Kodėl Europoje gyvena tiek daug žmonių?"

Danielius

Turiu klausimą.

  • Kodėl Europoje ir Šiaurės Amerikoje tiek daug žmonių gyvena miestuose?
  • Kas bendra tarp aglomeracijos, megapolio ir megalopolio?
  • Kodėl senamiestis ir centrinis verslo rajonas yra miesto centre?
  • Kodėl besivystančiose Afrikos, Pietų Azijos šalyse žmonės masiškai keliasi į miestus?

Jeigu žinot bent vieną atsakymą, labai prašau atsakyti. Ačiū.

KlausimaiGeografijaLygis: Gimnazija2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Birželio 2 d. 23:52
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Maiklas

Šiaurės Amerikoje ir Europoje dauguma žmonių gyvena miestuose, nes čia vyrauja socialinis procesas vadinamas urbanizacija, kuomet iš kaimo vietovių žmonės keliasi į iestus, taip pat miestai dėl pramonės ir statybos darbų plečia savo teritorijas, taip atsiranda megapoliai.

Senamiestis ir centrinis verslo rajonas yra miesto centre, nes senais laikais miestas statėsi ir kūrėsi šioje vietoje , laikui bėgant miestas didėjo, ir aplink tą mažą teritoriją kurioje buvo įsikūręs miestas, buvo pradėti statyti namai, parduotuvės, gamybos pastatai, tad po didelio laikotarpio, didelio miesto centre galima pastebeti, jog senamiestis yra pačiame centre, nes kadaise ten buvo pradinė gyvenvietė, aplink kurią laikui bėgant kūrėsi miestas. O centriniai verslo rajonai miesto centre yra dėl to, jog ten yra brangiausi sklypai. Taip pat patalpų senamiestyje nuomininkai turi kur kas daugiau galimybių, darbuotojai šalia turi daug aisvalaikio erdvių, parkų ir t.t.

Besivystančiose Afrikos, Pietų Azijos šalyse žmonės masiškai keliasi į miestus, taip pat del urbanizacijos proceso, taip pat ten daugiau karjeros galimybių, geresnės gyvenimo salygos.

Birželio 3 d. 08:22 Geriausias atsakymas
Ilona

Kodėl Europoje ir Šiaurės Amerikoje tiek daug žmonių gyvena miestuose? 

Dėl urbanizacijos, kuomet žmonės iš kaimo vietovių keliasi į miestus dėl geresnio pragyvenimo lygio, švietimo, didesnės darbų pasiūlos. Paskutiniais duomenimis urbanizacijos lygiu Europą (74%) lenkia Lotynų Amerika ir Karibų regionas (78%).

Kas bendra tarp aglomeracijos, megapolio ir megalopolio?

Aglomeracija, megalopolis ir megapolis turi bendra tai, kad yra ištisinės susiliejusių miestų grupės. Tai ištisa urbanizuota teritorija: daugelio miestų ir miestelių junginys.

Kodėl senamiestis ir centrinis verslo rajonas yra miesto centre?

Nes tiek senamiestis, tiek verslo centras įkurti centre geografiškai. Tai daugiau būdinga mega miestams, kurie pradėjo greitai kurtis 20 ar 21 amžiuje. Senesniuose miestuose dažnai senamiestis ir centrinis verslo rajonai yra nutolę. Paprastai verslo rajonams būdingi aukšti pastatai, kurie užgožtų senamiesčių architektūrą. Pavyzdžiui Londono senamiesčiu laikoma Vestminsteris ir istorinis City of London, o finansiniu miesto centru  City of London ir Docklands.

Kodėl besivystančiose Afrikos, Pietų Azijos šalyse žmonės masiškai keliasi į miestus?

Dėl geresnio pragyvenimo lygio, švietimo, didesnės darbų pasiūlos. 

Birželio 3 d. 08:37 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo