Kodėl daugelyje Afrikos šalių vartojamas Europos kalbos?

Karina

Kokia "arabiškos" ir" juodosios" Afrikos padėtis?  Kodėl daugelyje Afrikos šalių vartoja Europos kalbu? Kokios bent tris tautos yra?

KlausimaiGeografijaLygis: Gimnazija11 atsakymųKlausimas atsakytas
Balandžio 3 d. 09:57
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (11)

Indrė

Juodosios Afrikos kultūros sritis ir jos padėtis:
Jai priskirtina beveik visa Afrika į pietus nuo Sacharos. Gamtos sąlygos nėra palankios, nors ištisus metus šilta, bet drėgmės vienur per daug, kitur – per mažai. Ilga laika apie Juodąją Afriką europiečiai žinojo mažai. Tai lėmė jos geografinė padėtis: iš šiaures – milžiniška dykuma, o iš vakaru ir rytu – vandenynai. Tačiau net ir tuomet, kai ši žemės dalis tapo atvira visam pasauliui, atėjūnų tikslas veikia buvo prisiskas nei draugiškas. Tai rodo net tris šimtus metu Juodąją Afrika buvus žmonių medžioklės vieta ir dar šimtą metų Europos šalių kolonija. Kitų kultūrų brovimasis ir su tuo susiję dideli praradimai trukdė Juodosios Afrikos tautoms perimti išorinio pasaulio laimėjimus. XX a. 6 dešimtmetyje prasidėjo Afrikos dekolonizavimas – kūrėsi nepriklausomos valstybes. Tačiau iki šiol dauguma Afrikos šalių tebėra ekonomiškai atsilikusios. Jose vyrauja primityvioji žemdirbystė. Šioms šalims daug socialinių problemų kelia didelis gyventojų prieauglis ir sparti urbanizacija.

Šiaurės Afrikos šalims būdinga arabiška kultūra. Senovėje Šiaurės Afrikos šalių pakrantėse klestėjo finikiečių kolonijos, o toliau žemyne gyveno semitų gentys. Vėliau regioną užkariavo Romos imperija. Jai griūnant įsiveržė vandalai. O VI–VIII a. Šiaurės Afriką užėmė arabai, čia išplatinę islamą ir arabų kalbą.Arabiškoji kultūra vyrauja pvz Marakešė. Čia gaji arabiška kultūra, senosios tradicijos. Miesto pastatai dekoruoti rytietiškais raštais, virš stogų išnyra minaretai, o senamiestis žavi siaurų gatvelių labirintais. Šiose gatvelėse triūsia įvairūs amatininkai: kilimų audėjai, juvelyrai, odos meistrai, keramikai ir kt

Afrikoje kalbama įvairiomis kalbomis. Yra tokių, kurios vartojamos tik savo regione, tačiau daugelyje vyrauja Europos kalbos. Tikėtina, kad dėl migrantų, turistų, emigrantų ir t.t kalbama europos kalbomis. Tautos: arabai, jorobai, volofai, sonikai ir t.t

Balandžio 3 d. 11:59 Geriausias atsakymas
Adrijana

Daugelyje Afrikos šalių yra paplitusios Europos kalbos, nes anksčiau Afrika buvo kolonizavę, dėl to tose vietose išliko mums gerai pažįstamos kalbos. 

Balandžio 4 d. 12:19
Adrijana

Daugelyje Afrikos šalių yra paplitusios Europos kalbos, nes anksčiau Afrika buvo kolonizavę, dėl to tose vietose išliko mums gerai pažįstamos kalbos. Arabiškoji Afrika yra šiaurėje.

Balandžio 4 d. 12:22
Augustė

Afrikoje paplitusios Europos kalbos, nes anksčiau didžiąją Afrikos dalį buvo kolonizavusios turtingos Europos valstybės. (Daugiausia kolonijų turėjo Prancūzija ir Didžioji Britanija) 

Balandžio 4 d. 23:19
Justas

Afrika - buvusi daugelio Europos šalių kolonija, todėl nenuostabu, kad ten tos kalbos vis dar vyrauja.

Balandžio 5 d. 10:14
Saimonas.strucko

Afrika-buvo  daugelio Europos šalių kolonija,todėl  tos kalbos dar vyrauja.

Balandžio 5 d. 14:20
Ąžuolas

Nes anksčiau jos buvo europos valstybių kolonijos

Balandžio 5 d. 14:48
dievas

Daugelyje Afrikos šalių yra paplitusios Europos kalbos, nes anksčiau Afrika buvo kolonizavę, dėl to tose vietose išliko mums gerai pažįstamos kalbos.

Balandžio 5 d. 18:01
Laura

Afriką nuo labai senai vis dalijosi didžiosios valstybės kaip Anglija, Prancūzija, Vokietija ir pan., tad Afrika labai kolonizuota, tam tikram regione vis kira kalba kuri yra kadaise tą regioną kolonizavusios valstybės.

Balandžio 5 d. 18:36
Rokas

 Afrika labai kolonizuota, tam tikram regione vis kira kalba kuri yra kadaise tą regioną kolonizavusios valstybės.

Balandžio 6 d. 10:36
Ana

Afriką buvo kolonizavę Europos šalys, tad Afrikoje išliko daugelis papročių, kalbų taip pat ir tradicijų.

Balandžio 6 d. 15:28
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo