Kodėl Kinija unitarinė valstybė

Augustas

Daugelis didžiųjų pasaulio valstybių yra federacinės, nes taip patogiau valdyti didelę teritoriją, tačiau Kinija – trečia pagal plotą pasaulio valstybė – yra unitarinė. Kodėl?

KlausimaiGeografijaLygis: Mokykla2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Kovo 30 d. 16:33
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

123mok

Unitarinė valstybė sudaro vieningą socialinį junginį, kuriame tautos, teritorijos ir valdžios elementai pasireiškia aiškiomis formomis ir nesikartoja. Ji gali būti centralizuota ir decentralizuota, kai dalis valstybinių funkcijų deleguojama teritoriniams vienetams, kurie nėra įjungti į centrinės valdžios hierarchiją, tačiau savo veiklos teisėtumo požiūriu yra valstybinės valdžios prižiūrimi.Unitarinė valstybė – valstybė, kurios administracinių padalinių savarankiškumas yra nedidelis palyginti su federacinių valstybių. Tai pasakytina, pvz., apie Lietuvą arba Lenkiją, kurių atitinkamai apskritys ir vaivadijos neturi tokių plačių teisių kaip JAV valstijos, Vokietijos ar Austrijos federaciniai kraštai.

Unitarinė valstybė - geografinio valdžios suskirstymo tipas, kur nėra valstybinių darinių ir aukščiausioji valdžia priklauso centriniams organams. Unitarinė valstybė turi vieną konstituciją, vieną įstatymų leidimo sistemą, vieningą pilietybę, vieningą valiutą (pvz., Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir kt.). Unitarinė valstybė gali būti daugiatautė (pvz., Prancūzija, Kinija, Pakistanas) ir tautinė (Japonija, Egiptas).

Centrinė vyriausybė savo nuožiūra gali padidinti arba sumažinti vietinių savivaldybių įgaliojimus. Vietinėms savivaldybėms priklauso tik išvestinė kompetencija.

Kovo 30 d. 21:31 Geriausias atsakymas
Miau

Unitarinė valstybė – valstybė, kurios trys organai pagal konstituciją yra valdomi kaip vienas vienetas, su vienu įstatymų leidžiamuoju organu. Vyriausybės politinė jėga tokiose valstybėse gali būti paskirstyta į nacionalinę, regioninę ar renkamų vietinių asamblėjų, kurias valdo gubernatoriai ir merai, tačiau centrinė valdžia išsaugo principinę teisę tokias perduotas teises panaikinti.

Kovo 31 d. 16:15
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo