Pramonės žala gamtai

VILTĖ

 Kokiais būdais sunkiosios pramonės šakos daro žalą gamtai?5. Išsakyk savo nuomonę, koks TB vaidmuo globalizacijos procese?

KlausimaiGeografijaLygis: Mokykla5 atsakymaiKlausimas atsakytas
Balandžio 7 d. 16:21
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (5)

Andrius

Produkcijai pagaminti, sunkioji pramonė suvartoja didelius kiekius energijos. Energijos gamyba iš savęs iki šiol dažniausiai gaunama ne ekologiškomis priemonėmis. Tokiu atveju sunaudojama daug iškastinio kuro, kurio deginimas energijai gaminti išmeta daug co2 dujų ir kitų kenksmingų medžiagų į atmosferą. 


Balandžio 7 d. 16:33 Geriausias atsakymas
Ieva

1. Išmetamas CO2

2. Užteršiamas dirvožemis, gruntiniai vandenys

3. Teršiami vandenynai, jūros ir t.t.

4. Taršos sukelti veiksniai skatina klimato atšilimą

5. To pasekoje grėsmė kyla florai ir faunai

6. Teršia aplinką atliekomis

Balandžio 7 d. 21:02 Geriausias atsakymas
Indrė

Labiausiai orą teršia didžiausios pramonės įmonės. Labai pavojingos dirvožemiui yra pramonės įmonės, teršiančios atmosferą įvairiomis kenksmingomis priemaišomis. Tai juodosios ir spalvotosios metalurgijos, chemijos ir naftos perdirbimo įmonės, cemento gamyklos ir kt. Metalurgijos gamyklos išmeta į atmosferą ne tik suodžius, dulkes,
sieros, anglies oksidus, bet ir įvairių metalų oksidus, fenolį, fluoro junginius, kurie greitai nusėda ant žemės. Šios priemaišos neigiamai veikia tiek žmogaus, naminių ir laukinių gyvulių sveikatą, tiek augaliją. Chemijos pramonėje naudojamos labai įvairios medžiagos, kurių - priklausomai nuo technologinio proceso ir valymo efektyvumo - vis dėlto patenka į atmosferą. Dėl žmogaus veiklos keičiasi atmosferos cheminės sudėtis, deguonies, azoto, anglies dioksido koncentracijos, atmosferos slėgis, elektrinė dalelių būsena, plonėja ozono sluoksnis, sutrinka fotosintezė, cheminių medžiagų pernaša ir pan.; atmosferos dulkėtumas – dėl to gali būti pažeista apsauga nuo žalingų kosminių spindulių, energijos balansas, pakisti makroklimatas ir mikroklimatas, daugėti nuosėdų; vandens garų koncentracija ir oro drėgnumas – tai gali įvykti sumažėjus ar padidėjus kritulių kiekiui, pakilus ar nukritus temperatūrai ir dėl to – vandens garavimo intensyvumui. Pakitus kritulių kiekiui, gali sutrikti daugelis biologinių procesų, cheminių elementų skaidymas, hidrologiniai ciklai, pakisti cheminė atmosferos ir vandens sudėtis, sumažėja žemės naudmenų derlingumas, pažeidžiamos vandens nutekėjimo sistemos ir pan., o visa tai gali atsiliepti pačios gyvybės egzistavimu.

Plečiantis pramoninei gamybai ir didėjant jos koncentracijai intensyvėjo žaliavų ir gaminių srautai, bei didėjo pervežimų atstumai, kas savo ruožtu skatino galingesnių ir greitesnių transporto priemonių kūrimą ir naudojimą. Pramonės eros pradžioje žaliavų ir gaminių pervežimui daugiausia buvo naudojamos garu varomos transporto priemonės (laivai ir traukiniai), tačiau sukūrus vidaus degimo variklius ir jais varomas transporto priemones, pervežimo magistralių tinklas žymiai išsiplėtė ir organinio kuro poreikis ir sunaudojimas dar labiau išaugo, o būtent organinio kuro deginimas sąlygoja didžiausią šiuolaikinių aplinkos problemų dalį.

TB vaidmuo labai svarbus: Pagrindiniais globalizavimo proceso subjektais yra tarptautinės bendrovės, kurios šiuo metu sukuria apie ketvirtadalį visos globalinės gamybos apimties ir jų dalis pastoviai kyla. Didelė dalis pasaulio prekybos iš esmės yra tik prekių judėjimas tarptautinių bendrovių viduje, kai prekė pakeičia šalį, bet nepakeičia savininko. Priėjimas prie pasaulinių rinkų tokiu būdu tampa priėjimu prie tarptautinių bendrovių gamybos ar paskirstymo grandinių. Tarptautinės bendrovės atlieka ir didžiąją dalį pasaulio investicijų bei eksporto iš besivystančių bei pereinamosios ekonomikos šalių. Dauguma šiuolaikinių technologijų gaminių, eksportuojamų iš besivystančių ir pereinamosios ekonomikos šalių, yra pagaminta arba bent sukurta tarptautinėse bendrovėse, nes tik jos pajėgios skirti milžiniškas lėšas mokslo ir projektavimo darbams.

Balandžio 7 d. 16:42
Rokis

Taip yra dėl to nes laikas bėga greitai o kiti daiktai ne, viskas turi savo prasmę

Balandžio 7 d. 18:57
Laurynas

short answer: Sunkioji pramonė, internete pilna informacijos apie ją; jos šakas; žalą.

Balandžio 7 d. 19:00
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo