Žemės turtai

Gabrielė

Kuo turtinga mūsų Žemė, kaip išmaniai galime naudotis jos turtais?

KlausimaiGeografijaLygis: Mokykla13 atsakymųKlausimas atsakytas
Birželio 1 d. 10:45
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (13)

Indrė

Žemė turtinga gamtos ištekliais. Gamtos ištekliai tai, gyvosios ir negyvosios gamtos komponentai, kuriuos žmogus naudoja arba gali naudoti visuomenės vartotojų reikmėms tenkinti.

Jiems priskiriama Saulės ir Žemės gelmių energija, naudingosios iškasenos, klimatas, vanduo, dirvožemis, augalija, gyvūnija, kraštovaizdis. Žemės gelmėse aptinkamos iškasenos ir kiti gamtiniai ištekliai dažnai lemia šalies vietą pasaulio ekonomikoje. Kai nesirūpinama alternatyvomis bei išteklių apsauga ir racionaliu naudojimu, ištekliai gali išsekti, o tai gali būti skurdo, neramumų ir karinių konfliktų priežastis.

Racionalus gamtos išteklių išgavimas bei naudojimas tiesiogiai susijęs su natūralios gamtinės ir žmogaus sukurtos aplinkos išsaugojimu. Tuo rūpinasi aplinkos apsauga. Ji apima visą kompleksą tarptautinių, valstybinių ir visuomeninių priemonių, kuriomis siekiama išsaugoti natūralius ekologinius ryšius, išvengti žalingų gamybos procesų ar žmonių veiklos pasekmių arba maksimaliai jas sumažinti. 

Birželio 1 d. 13:43 Geriausias atsakymas
virginija

žemė  turtinga įvaitžriais gamtos ištekliais- naudingosiomis iškasenomis, vandeniu, dirvožemiu ir kt.

Birželio 1 d. 14:58
virginija

žemė turtinga įvaitžriais gamtos ištekliais- naudingosiomis iškasenomis, vandeniu, dirvožemiu, saulės energija, kraštovaizdžiu. 

Birželio 1 d. 15:02
JONAS

žemė turtinga įvaitžriais gamtos ištekliais- naudingosiomis iškasenomis, vandeniu, dirvožemiu ir kt....

Birželio 1 d. 15:04
Ema

ATSINAUJINANTYS GAMTINIAI IŠTEKLIAI

  • Saulės energija
  • Vėjo energija
  • Hidroenergija(Geoterminė/šiluminė energija)
  • Gėlas vanduo.
  • Derlingasis dirvožemio sluoksnis
  •  Biosferos ištekliai (augalijos, gyvūnijos ištekliai)

Deginant anglis pasaulyje pagaminama per 40 % visos pasaulio elektros energijos.

Birželio 1 d. 17:24
Ieva

Žemė turtinga daugybe dalykų. Vanduo, dirvožemis, augalai ir gyvūnai, saulė, vėjas, daugybė mikroorganizmų ir dar daug yra neatrastų dalykų. Vieni ištekliai atsinaujina, o kiti- ne. Žemės gelmėse aptinkamos iškasenos ir kiti gamtiniai ištekliai dažnai lemia šalies vietą pasaulio ekonomikoje. Kai nesirūpinama alternatyvomis bei išteklių apsauga ir racionaliu naudojimu, ištekliai gali išsekti, o tai gali būti skurdo, neramumų ir karinių konfliktų priežastis.

Ankstyvuoju žmonijos veiklos laikotarpiu gamtos ištekliai buvo svarbiausi. Šiais laikais jų reikšmė išlieka taip pat labai svarbi. Gausių gamtos išteklių turinčios šalys: (Japonija, Pietų Korėja) sukūrė ekonomiškai stiprias valstybes. Visgi kai kurios atsiliekančios šalys, kuriose gausu gamtos gėrybių, skendi skolose. Gamtos ištekliai kartu su žmonių sukurtais ištekliais daro įtaką dabartiniam pasaulio ūkiui ir jo geografijai.

Birželio 1 d. 18:13
YO

žemė turtinga įvaitžriais gamtos ištekliais- naudingosiomis iškasenomis, vandeniu, dirvožemiu ir kt.

Birželio 1 d. 20:31
Grantas

Žemė turtinga įvaitžriais gamtos ištekliais - naudingosiomis iškasenomis, vandeniu, dirvožemiu ir pnš.

Birželio 2 d. 11:56
Kamilė

Žemė turtinga naudingosiomis iškasenomis, vandeniu, dirvožemiu... Šiomis dienomis pritaikome visa tai šildydami namus, naudojame sukurtą energiją elektrai ir pnš. 

Birželio 2 d. 16:27
ieva

Žemė turtinga vandeniu, dirvožemiais, naudingosiomis iškasenomis.

Birželio 2 d. 17:06
Loreta

Išsamiausias atsakymas - pateikt mokiniams. Pasiruošt skaidrėse, su įrodymais. Pvz: jei Žemė naudinga iškasenomis, išskirt kokiomis ir pateikt įrodymus skaidrėse. Patikėkit...Sužinosite daugiau nei žinote. 

Birželio 2 d. 21:13
Se

Žemė naudinga savo iškasenomis, bet dar naudingesnė savo neišsenkančiais ištekliais (vėjas, vandens srovė, mediena, saulės energija ir kt.)

Birželio 2 d. 23:17
karolina

Žemė naudinga dau kuo bet labiausiai veju , saules energija mediena ir iškasenomis

Birželio 3 d. 12:32
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo