Geografinės informacinės sistemos


Verslo geografines informacines sistemos. Verslo geografijos informacines sistemos. Geografinės informacinės sistemos referatas. Gis sistemos panaudojimas kartografijoje referatas mokslo baze. Nekilnojamojo turto kadastras laboratoriniai darbai. Geografines informacines sistemos kursinis darbas. Informacines technologijos geaografija referatai. Geografinės informacinės sistemos logistikoje. Geografine informacine sistema logistikoje. Geografines informacines sistemos testas.

Įvadas. Gis samprata ir atsiradimas. Gis naudojimo sritys. Gis lietuvoje ir pasaulyje. Išvados. Literatūra. Informacinės sistemos ir technologijos vaidina vis didesnį vaidmenį visuomenės veikloje - valdyme ir politikoje, versle, jau nekalbant apie švietimą, mokslą ir kultūrą. Nuolat kuriamos ir tobulinamos įvairios informacinės sistemos, palengvinančios darbus įvairiose srityse. Dažniausiai ir plačiausiai yra kalbama apie informacines sistemas naudojamas įmonių, organizacijų veikloje. Žinomos apskaitos, valdymo, gamybos sistemos. Tačiau yra ir daugiau informacinių sistemų, kurios gali būti naudojamos tiek specialiose srityse, tiek individualių vartotojų. Tokios yra geografinės informacinės sistemos. Geografinių informacinių sistemų technologijos yra gana nauja technologijų rūšis – joms tik apie metų. Tačiau didžiausia dalis vartotojų naudoja šias technologijas tik žemėlapiams ar schemoms rengti. Geografinių informacinių sistemų panaudojimo sritys ir galimybės yra daug platesnės. Naudojant gis analizei ir planavimui, galima nustatyti, ne tik kur yra analizės objektai, kaip jie išsidėstę, bet ir nustatyti, kaip objektai susiję tarpusavyje, kaip veikia vieni kitus ir panašiai.

Informacinės sistemos ir technologijos vaidina vis didesnį vaidmenį visuomenės veikloje - valdyme ir politikoje, versle, jau nekalbant apie švietimą, mokslą ir kultūrą.

Dažniausiai ir plačiausiai yra kalbama apie informacines sistemas naudojamas įmonių, organizacijų veikloje.

Geografinių informacinių sistemų technologijos yra gana nauja technologijų rūšis – joms tik apie 40 metų.

Geografinių informacinių sistemų technologijos naudojamos sprendžiant įvairius žemėtvarkos, aplinkos apsaugos, kadastro ir nekilnojamojo turto, erdvinių modelių formavimo, valstybės valdymo, kuriamo ekologijos monitorinio, kartografijos, matavimų inžinerijos, įvairiausių duomenų bazių kūrimo ir valdymo klausimus.

Tačiau apie tokias plačias geografinių informacinių sistemų panaudojimo galimybes žino nedaugelis. Todėl šio darbo tikslas yra: supažindindažnai priimant svarbius sprendimus, ypač verslo pasaulyje, svarbų vaidmenį atlieka geografija, nors dažnai ir patys to nesuprantame. Renkantis vietą, vertinant rinkos segmentus, planuojat paskirstymo tinklą – visa tai vienaip ar kitaip susiję su geografija, platesniu pasaulio pažinimu. Geriau suprasti, pamatyti, interpretuoti, įsivaizduoti ir susieti informaciją, apimančią platesnes erdves, žemėlapius, gali padėti geografinės informacinės sistemos.

Didelė dalis vartotojų naudoja geografines informacines sistemas tik žemėlapiams, schemoms ar kelionės maršrutams pažinti ir sudaryti, nors ši sistema yra taikoma daug plačiau.

  • Microsoft Word 487 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (3574 žodžiai)
  • Universitetas
  • Olegas
  • Geografinės informacinės sistemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Geografinės informacinės sistemos. (2011 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/geografines-informacines-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:03
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo