Geografinis pasaulio pažinimas


Geografinis pasaulio pažinimas Geografijos mokslo vieta mokslų sistemoje Geografija. Geografijos tyrimų objektas ir geografinė sfera. Geografijos tyrimų klasifikacija. Geografijos tyrimų objektas. Svarbiausi geografijos mokslo raidos etapai , žymiausi pasaulio ir Lietuos keliautojai bei geografai. Ankstyvosios geografijos žinios. Antikos laikų geografinis pažinimas. Didieji geografiniai atradimai. Xvii xix. Geografija. Šių dienų geografija ir tyrimai.


Geografija – mokslų sistema, nagrinėjanti gamtos procesų bei visuomenės veiklos išraišką erdvėje ir tai atspindinčių teritorinių kompleksų susidarymą bei raidą.

Geografijos tyrimų objektas – įvairių objektų ir reiškinių vietos nustatymas geografinėje sferoje, kurią sudaro litosfera, atmosfera, hidrosfera ir biosfera.

Geografijos mokslas pagal tyrimų objektą skiriamas į gamtinę (fizinę) geografiją ir visuomeninę (socialinę).

Svarbiausi geografijos mokslo raidos etapai, žymiausi pasaulio ir Lietuos keliautojai bei geografai

Pirmieji žmonės kūrė ir naudojo primityvius gyvenamosios vietos žemėlapius (petroglifus) – ant kaulo, odos, beržo tošies, uolų, molinių lentelių.

Susikūrus pirmosioms civilizacijoms, pradėtos rengti tolimesnės kelionės, aprašomi kelionių įspūdžiai, sudaromi įsivaizduojami šalies ir pasaulio žemėlapiai. Finikiečiai kelionėse pasiekdavo tolimas Afrikos ir Azijos pakrantes

Gausėjant kelionių ir prekybos ryšių tarp valstybių, Graikijoje išaugo geografijos žinių reikšmė. Antikos geografai pasaulį jau skirstė į Europą, Aziją ir Afriką, sudarinėjo apytikslius Viduržemio jūros ir aplinkinių teritorijų žemėlapius. Aleksandro Makedoniečio Žygiai praturtino geografines Azijos žinias.

Krikščionybei turint įtakos buvo kuriami įsivaizduojami, tikrovės neatitinkantys pasaulio žemėlapiai, diktuojami bažnytinės tiesos (Žemė yra plokščia, žemėlapiai piešiami nepaisant kartografijos taisyklių)

Markas Polas, iš Venecijos kilęs keliautojas – pirmasis europietis pasiekęs Kiniją (XIII a.)

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (793 žodžiai)
  • Mokykla
  • Irma
  • Geografinis pasaulio pažinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Geografinis pasaulio pažinimas . (2019 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/geografinis-pasaulio-pazinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 08:05
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo