Geologija antras kontrolinis


Uolienu skirstymas pagal kilmę. Magminiu uolienų skirstymas pagal lydalo stingimo sąlygas Intruzinis. Magminiu uolienų struktūros. Magminiu uolienų spalvaTolygioji. Magminių uolienų slūgsojimas. Aprašyti 5 magmines uolienasGranitas. Nuosediniu uolienų skirstymas pagal dariniu nusėdimo būdą. Nuosediniu uolienų skirstymas pagal susicementavimąa. Nuosediniu uolienų skirstymas pagal vyraujančiu nuolaužų dydį. Nuosediniu uolienų struktūros. Nuosediniu uolienų tekstūrosTekstūros. Nuosediniu uolienų slūgsojimasNuosėdinių. Aprasyti 5 nuosėdines uolienas. Metamorfizmo tipaiDinaminis. Metamorfiniu uolienų struktūros. Metamorfinių uolienų tekstūrosSkalūninė. Aprasyti 5 metamorfinės uolienas. Mineralų fizikines savybesMineralų. Mineralų formos. Izometrinės formos. Linijinės formos. Plokščiosios formos. Kaip nustatoma mineralų bruožo spalva. Mineralų skaidrumasSkaidrumas. Pusiau skaidrūs. Mineralų blizgesys. Mineralų luziu skirstymas. Mineralu klasifikavimas pagal klases.

b)Nuosėdines. Nuosėdinės uolienos susidaro nusėdus nuolaužoms ar organinei medžiagai bei išsiskyrus uolienoms iš įvairių tirpalų.

2.Magminiu uolienų skirstymas pagal lydalo stingimo sąlygas Intruzinis – uoliena, susidaro kai magma sustingsta Žemės plutoje. Pagal ingimo sąlygas dar skirstomos į abisalines (giluminės), hiposalines (priepaviršinės) ir gyslinesEfusinės – susidaro iš ugnikalnio išsiveržus lavai ir sustingus. Yra dviejų tipų: Kainotipinės (nepaveiktos dūlėjimo procesų) ir paleotipinės (paveiktos)piroplastinės – išsiveržus ugnikalniams kartu su dujomis į orą išmetama nesustingusios lavos dalelės, uolienų ir mineralų nuolaužos.

3.Magminiu uolienų struktūros Kristalinė – susidaro lėtai, esant aukštai temperatūrai ir dideliam slėgiui. Gali būti stambiagrūdės, vidutingrūdės ir smulkiagrūdės.Mikrokristalinė – uolieną sudarantys grūdeliai matomi tik pro mikroskopą Stikliška – susidaro kai išsilieja labai karšta lava, kuri pradėjo kristalizuotis gelmėse ir visiškai neišsikristalizavę mineralai sudaro vienalytę, stiklo pavidalo masę.Portfyrinė – pagrindinė uolienų masė sudaryta iš stikliškos ar smulkiakristališkos struktūros ir kai kur išsiskiria atskiri kristalai ar grūdeliaiPegmatinė – sudaryta iš stambių vienas į kitą peraugusių mineralų. 4.Magminiu uolienų spalvaTolygioji – tuomet,kai šviesieji ir tamsieji mineralai uolienų masėje išsidėstę neorentuotai. Demėtoji – kai šviesieji ir tamsieji mineralai uolienų masėje pasiskirstę netolygiai .

  • Geologija Konspektas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1110 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Geologija antras kontrolinis
    10 - 6 balsai (-ų)
Geologija antras kontrolinis. (2016 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/geologija-antras-kontrolinis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:57
×