Geologijos konspektai egzaminams


Ka vadiname morena kokios jos buna pagalsusidaryma. Bangu musos ardomasis darbas. Biriu uolienu klasifikacija pagal daleliu skersmeni.

Kokios nuogulos vadinamos eolinėmis ir fliuvioglacialinėmis ? Kas yra morena ? Isvardinkite gruntu klasifikacijos pagrindines pozymiu grupes. Grunto granulometrinės sudėties apibrėžimas. Kaip nustatoma birių ir molinių gruntų granuliometrinė sudetis ? Ką vadiname grunto nevienodumo koeficientu ? Išvardinkite gruto frakcijas pagal stambumą. Gruntu klasifikacija pagal organines medziagos kieki jame. I kokias grupes gruntai skirstomi pagal fizinę būseną ? Į kokias grupes gruntai skirstomi pagal geotechnines savybes ? Ką vadiname grunto natūraliuoju drėgnumu ? Ką vadiname grunto drėgnumo laipsniu ir kokia jo prasmė ? Ką vadiname molinio grunto plastiškumu ? Paaiskinkite grunto plastiskumo ribas. Ka vadiname grunto plastiskumo skaiciumi ? Kokias zinote moliniu gruntu savybes charakteristikas ? Grunto tustumu poru klasifikacija ? Ka vadiname grunto poringumu. Ka vadiname grunto poringumo koeficientu ? Vandens poveikis ivairiu gruntu atsparumui. Kaip suprantate santykini uolienu amziu ir kokiais metodais jis nustatomas ? Kaip nustatomas absoliutus uolienu amzius ? Isvardinkite geologines istorijos eras. Kurioje eroje ir periode dabar gyvename ? Kuo charakteringas Karbono periodas ? Kokioje eroje gyveno dinozaurai ir atsirado pirmieji zinduoliai ? Kainozoines eros svarbiausi ivykiai. Ka zinote apie uolienu kristalinio pamato gyli Lietuvoje ? Lietuvos naudingosios iskasenos ir ju rajonai. Zemes plutos tektoniniu judesiu pagrindiniai tipai. Kaip suprantate pirmines ir antrines uolienu slugsojimo formas ? Nuosediniu uolienu pirmines stugsojimo formos ir pozymiai. Kas yra dislokacija ir kokios jos formos ? Isvardinkite raukslejamosios dislokacijos tipus. Rauksliu ipai.

1. Kokios nuogulos vadinamos aliuvinėmis ir deliuvinėmis?Aliuvines – upiu vandens tekmes suklsotytos sanasos ju sleniuose. Dazniausiai gelsvos arba pilksvos, ivairaus rupumo smelis ir zvyras. Issideste horizontaliais sluoksniais. Upes vagos dugne yra daug gargzdo. Delivines – lietaus ir sniego tirpsmo vandens sunestos nuogulos slaituose. Labiausiai paplite moliniai gruntai (dulkingi ir smelingi) 2. Kokios nuogulos vadinamos eolinėmis ir fliuvioglacialinėmis? Eolines – vejo sunestos ir suklostytos smelio nuogulos. Jos dazniausiai sudaro supustytas kopas juru ir ezeru pakreantese, bachanus – dykumose. Vyrauja smulkieji ir vidutinio rupumo labai gerai surusiuoti pagal dydi gelsvi,pilksvi poringi. Fliuvoglacialines – tirpstanciu ledynu vandens sunestos ir suklostytos nuogulos. paplites pilkas arba rusvas siek tiek surusiuotas ivairaus rupumo smelis ir zvyras, bet buna ir moliniu gruntu su preimaisomis.3. Kas yra morena? Ledynai pernesa daugybe grunto ir uolienu nuolauzu, kai jos nubyra ant ju virsaus nuo staciu slaitu arba kai jos isala I judancia ledyno mase. Be to jis kaip buldozeris stumia visa grunto kalna savo tirpstanciu priekiu. Ledynu nesmenys, nuolauzos, gruntas vadinamas morena. 4. Isvardinkite gruntu klasifikacijos pagrindines pozymiu grupes. 1)uoliniai -magmines, metamorfines ir nuosedines uolienos su standziais kristalizaciniais ir cementaciniais rysiais (granitas, dioritas, diabazas) 2)neuoliniai gruntai, kurie skirstomi I stambianuolauzinius ir molinius. 5. Granulometrine sudetis – grunta sudaranciu frakciju santykinis kiekis, isreikstas procentais nuo bendrosios grunto mases. 6. Kaip nustatoma birių ir molinių gruntų granuliometrinė sudetis? Birūs gruntai lengvai suskirstomi į frakcijas sietais, molinių gruntų granuliometrinė analizė pagrįsta skirtingu dalelių grimzdimo greičiu vandenyje. Kuo didesnė grunto dalelė, tuo ji greičiau grimsta vandenyje. Molio gruntas suplakamas vandenyje ir tam tikrais laiko tarpais imami suspensijos bandiniai. Suspensijos bandinius galima imti pipete, išgarinti vandenį ir pasverti sausąją liekaną. 8. Ką vadiname grunto nevienodumo koeficientu? Dalelių, kurių grunte mažiau kaip 60% , skersmuo vadinamas kontroliniu skersmeniu, o tokių dalelių, kurių grunte mažiau kaip 10%, skersmuo vadinamas veikiančiuoju arba efektyviuoju. Šių skersmenų santykis vadinamas grunto nevienodumo koeficientu. 9. Išvardinkite gruto frakcijas pagal stambumą. 1)molio dalelės (<0.002mm), 2)dulkių dalelės (0.002-0.063mm), 3)smėlio dalelės (0.063-2.0mm), 4)žvyras (2.0-63mm), 5)gargždas (63-200mm), 6)Rieduliai (200-630mm).

10.Gruntu klasifikacija pagal organines medziagos kieki jame.Kartais mineralliniuose gruntuose buna organiniu medziagu, dazniausiai durpiu, humuso.

Mažų ertmių ar tuštumų buvimas grunte suprantamas kaip poringumas. Poringumas dažnai naudojamas kaip labai svarbi charakteristika skaičiuojant gruntų pasipriešinimą, kompresijos grafikų braižymui, išskaičiuojant spūdumo vertes. Poringumo skaičiavimo formulės:

Skaitine verte poringumas yra santykis tarp tuštumų tūrio Vn su viso grunto tūriui V ir išreiškiamas procentais.

21. Ka vadiname grunto poringumo koeficientu? Poringumas ir poringumo koeficientas apibūdina grunto struktūrą. Poringumo koeficientas e isreiskiamas tokia formule:

27. Kuo charakteringas Karbono periodas? Tai paleozoinines eros periodas. Tarptautinis žymėjimas C. Periodo metu susiklostė didžiausi akmens anglies klodai, boksitai, kurie būdingi tropinėms sritims.

1)Horizontalus – kai sluoksniai horizontalus arba isek tiek pasvire. Klostosi ramiame ezero arba negilios juros pakrantes vandenyje.

46. Fizinio dūlėjimo pagrindinės priežastys ir faktoriai. Didžiausią įtaką tokiam dūlėjimui turi temperatūros ir slėgio pokyčiai.

51. Kas yra defliacija ir korozija ir kokios ju paskemes? Defliacija – kai vėjas išpusto smulkias daleles ir jas nuneša tolyn, atsiranda įdubos.

1- šelfas 2- žemyno šlaitas 3- pasaulinio vandenyno dugnas./

62. Ką žinote apie šelfą? Selfas – tai negili vendens juosta, juosianti visus zemynus ir salas. Jo gylis 200–400m, o plotis 60-70km. Selfo juosta apsipti zemynai sudaro apie 8,4% juros dugno. 63. Ką žinote apie jūros bangų ardomąjį darbą? Jūrų bangų ardomasis darbas vadinamas abrazija. Bangos ardo tvirčiausius krantus, sudarytus iš kitų ir tvirtų uolienų. Bangoms ardomąjį darbą atlikti padeda nuolaužos,kartu su banga metomos i kranta. Nuo bangu musos susidaro abrazines terasos.64. Abrazinė terasa ir jos dalys. Abrazinė terasa tai nuo bangų mūšos susidaręs plokščias jūros krantas. Neapsemta dalis – pležas, apsemta – akumuliacinė terasa. 65. Ką vadiname jūros transgresija ir regresija? Jūros transgresija - jūros veržimasis į sausumą, ilgalaikis sausumos plotų aptvinimas. Jūros regresija - ilgalaikis jūros vandens atsitraukimas nuo krantų.

66. Jūrinių nuosėdų klasifikacija pagal susidarymo vietą. Kranto, šelfo, žemyno šlaito, vandenyno dugno ir lagūninės.67. Jūrinių nuosėdų klasifikacija pagal susidarymo kilmę. Mechaninės, cheminės ir organinės. 68. Kaip kinta jūrinės nuosėdos, tolstant nuo kranto? Nuosėdų dalelės dėsningai mažėja, tolstant nuo kranto. 69. Kokios būna nuosėdos šelfe?

Šelfe yra visų trijų rūšių genetinių tipų nuosėdų (smėlių, kriauklinių ir koralinių klinčių, organinių dumblių) 70. Kokios nuosėdos būna žemyno šlaite ir vandenyno dugne? Žemyno šlaite yra didelis gylis, todėl čia kaupiasi tik aleuritinė (dulkio) ir molinė medžiaga, bei dumblai. 72. Kas yra firnas ir kas yra egzaracija? Firnas - grūduotas ledas iš sukibusių mažų ledo kristalų.

Egzaracija - judančio ledyno ardomoji veikla. 73. Kas yra morena ir kokie jos pagrindiniai tipai?

Morena- kartu su ledynu atkeliavusi ir suklostyta jo tirpimo vietoje medziaga. Jos tipai: 1)judancioji; 2)nejudancioji (suklota)

74. Kokios būna judančios morenos pagal ledyno vietą? 1)Dugnine 2)Sonine 3)Virsutine 4)vidurine 75. Paaiškinkite nejudančios morenos tipus.

1)tirpinamos jo sudedamosios dalys (betoną ardo agresivioji angliarūgštė)

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (2712 žodžiai)
  • Roletas
  • Geologijos konspektai egzaminams
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Geologijos konspektai egzaminams. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/geologijos-konspektai-egzaminams.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:33
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo