Geologijos špera


Lesivazas. Geologiniai procesai formuojantys zemes pavirsiu. Pagrindiniai dirvozemiu geografiniai desningumai. Lietuvos dirvodaros faktorius. Velenėjimo procesas. Misku dirvozemio tresimo eiliskunas. Kulturiniu pievu irengimas. Organiniu trasu panaudojimas misko objektuose. Pūdymai ir ju panaudojimas miskuose. Dirvozemio procesai: lesivazas.

Dirvodaros raida pasaulyje ir lietuvoje. Žemės atsiradimo hipotezės, jos sandara ir sudėtis. Geologiniai procesai formuojantys žemės paviršių. Mineralai ir uolienos. Mineralai. Uolienų dūlėjimas ir jų rūšys. Dirvodarinės uolienos. Vandens suplautos. Organines. Dirvodaros veiksniai. Augalija ir gyvūnija. Klimatas. Reljefas. Pagrindiniai dirvodaros procesai. Jaurėjimo procesas. Velenėjimo procesas. Pelkėjimo (durpėjimo) procesas. Glėjėjimo procesas. Granuliometrinė dirvožemio sudėtis. Vidutinio sunkumo priemolis. Dirvozemio struktūra. Dirvozemio organine dalis ir jos formavimasis. Dirvožemio koloidai ir jų reikšmė. Bendrosios fizikines dirvizemio savybes. Dirvožemio kietosios fazės tankiu. Dirvožemio fizikinės-mechaninės savybės. Dirvozemio dregme ir jos rezimas. Dirvozemio derlingumas ir jo rusys. Pagrindiniai dirvozemio klasifikaciniai vienetai. Pagrindiniai dirvožemių geografijos dėsningumai. Lietuvos gamtiniai dirvodaros faktoriai. Lietuvos dirvodaros procesai. Išmolėjimas arba lesivažas. Pagrindiniai lietuvos dirvozemiu tipai. Misko augavietes pagal m. Vaici ir b. Labanauska. Pagrindiniai misko dirvozemiu derlingumo didinimo budai. Misku dirvozemio tresimo tikslai ir ypatumai. ). Pagrindiniai maisto elementai ir ju itaka auglams. Oraganines trasos ir ju panaudojimas misko ukio objektuose. Mineralines trasos ir ju panaudojimas misko ukio objektuose. Trasu panaudojimo budai. Misku dirvozemio tresimo eiliskumas. Augalu augimo salygos ir ju reguliavimas. Pagrindinė ir priešsėjinė žemės dirbimo sistema. Zemes dirbimo budai. Pudymai ir ju taikymas misku ukio objektuose. Sejomainos. Piktazoles ir ju naikinimas. Kulturiniu pievu irengimas ir prieziura.
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (5184 žodžiai)
  • Aurimas
  • Geologijos špera
    10 - 1 balsai (-ų)
Geologijos špera. (2013 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/geologijos-spera.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 08:41
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo