Geometrinė braižyba konspektas


Tema geometrinė braižyba. Teorinė dalis Temos tikslai. Tiesės ir atkarpų dalijimas į lygias dalis. Apskritimų dalijimas į lygias dalis. Riestinės skriestuvinės kreivės . Ovalai. Praktinis darbas. Detalių kontūrai. Detalės kontūras sudalijimais ir sklandžiais sujungimais skriestuvo pagalba . Detalę pasirinkti iš. Prie detalių reikia sužymėti matmenis. Apie matmenų žymėjimą jau kalbėta 2 temoje. Detalės pavyzdys pateiktas.


Rezultatai: geba braižyti įvairių detalių kontūrus, dalinti tieses, atkarpas, apskritimus ir kampus; geba praktiškai panaudoti įvairių linijų sklandaus sujungimo būdus.

Atkarpos dalijimas į bet kokį skaičių lygių dalių. Dalijant atkarpą AB į bet kokį skaičių (pavyzdžiui 11) reikia: per vieną iš atkarpos galų pavyzdžiui B, reikia nubrėžti bet kokią pagalbinę tiesę BC, iš taško b pagalbinėje tiesėje skriestuvu-matuokliu atidedama tiek laisvai pasirinkto ilgio atkarpų, į kiek dalių norima padalyti duotąją atkarpą. Galinis taškas 11 jungiamas tiese su dalijamos atkarpos kitu galu – tašku A, per kitus tiesės taškus 1, 2, 3 10 brėžiamos tiesės lygiagrečios tiesei a -11. Taškai, kuriuose jos kerta dalijamą atkarpa AB ir bus jos dalijimo taškai.

Į tris dalis ( trikampis ABC) apskritimas dalijamas išvedus lanką iš skersmens galo. Į šešias dalis (šešiakampis 1,2,3,4,5,6) apskritimas dalijamas iš padalyto į tris dalis apskritimo skersmens galo per jo centrą nubrėžus apskritimo lanką.

Į penkias dalis dalijamas taip: spindulys OA dalijamas pusiau. Iš taško B per tašką 1 brėžiamas lankas (r = B1) iki susikirtimo su skersmeniu AD taške C. Styga 1C lygi įbrėžto penkiakampio kraštinei. Taškai 2, 3, 4, 5 randami atidėjus skriestuvu matuokliu apskritimo lanke stygą 1C

Apskritimo liestinės braižymas. Duotas apskritimas su centru O ir taškas A. Reikia iš taško A nubrėžti šio apskritimo liestinę.

I š o r i n ė l i e s t i n ė brėžiama taip.

Spindulys, nubrėžtas iš taško O į tašką N, pratęsiamas iki susikirtimo taške M su turimu apskritimu, kurio spindulys R. Lygiagrečiai spinduliui OM brėžiamas mažesniojo apskritimo spindulys O1P. Tiesė, jungianti sujungimo taškus M ir P , yra duotų apskritimų, kurių centrai O1 ir O , liestinė.

  • Microsoft Word 3749 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1751 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Geometrinė braižyba konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Geometrinė braižyba konspektas. (2017 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/geometrine-braizyba-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 15:20
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo