Geometrinės figūros


Geometrine figura. Geometrine plokstumos figura. Geometrine figura kubas. Visos geometrinės figuros. Geometriniu figuru savybes. Geometriniu figuru formules. Geometrine figuros. Kubas geometrine figura. Geometrines figuros formules. Trimates geometrines figuros.

Kubas – trimatė vientisa geometrinė figūra sudaryta iš šešių kvadratų. Visos kraštinės yra lygios. Tetraedras. Stačiakampis. Stačiakampis gretasienis. Kūgis. Kvadratas. Trikampis. Statusis trikampis. Trikampio kraštinių ir kampų apskaičiavimas.

Jei briaunos ilgis yra a, vienos kubo sienos plotas yra lygus a2, viso paviršiaus plotą sudaro šešios sienos – 6a2, tūris – a.

Kubo įstrižainės ilgis tarp artimiausių viršūnių lygus , kur a – kubo kraštinės ilgis, o c – kvadrato įstrižainės ilgis.

Kubo įstrižainės ilgis tarp dviejų labiausiai vienas nuo kito nutolusių kampų lygus , kur a – kubo kraštetraedras –briaunainis, sudarytas iš keturių trikampių, iš kurių kiekvieni trys trikampiai turi vieną bendrą viršūnę. Taisyklingas tetraedras yra sudarytas iš keturių lygstačiakampio, kaip ir visų lygiagretainių priešintosios kraštinės yra lygios (ab = cd = b ir ad = bc = a) ir lygiagrečios (ab || cd, o ad || bc). Ilgstačiakampio perimetras yra lygus ilgio ir pločio sumai, padaugintai iš dviejų (p = 2(a + b)). Stačiakampio ribojamą plotą galima rasti jo ilgį dauginant iš pločio (s = ab) arba pagal šiek tiek modifikuotą keturkampių ploto formulę: čia d – bet kuri iš stastačiakampis gretasienis – tai trimatė figūra, ji turi viršūnes. Stačiakampis gretasienis sudarytas iš stačiakampių kurie poromis yra vienodi. Stačiakampio gretasienio visi vidiniai kampai yra statūs.

S = 2(ab + ac + bc), kur s – stačiakampio gretasienio paviršiaus plotas, o a, b ir c – stačiakampio gretasienio kraštinės. Stačiakampio gretasienio tūris: v = abc.

Stačiakampio gretasienio įstrižainės d ilgis tarp labiausiai nutolusių viršūnių lygukūgis – geometrinis paviršius, paprasčiausiai gaunamas statųjį trikampį sukant aplink vieną iš jo statinių, kuris yra kūgio ašis. Kito statinio nubrėžtas diskas vadinamas baze. Kūgis priskiriamas prie sukinių, kuris gaunamas sukant geometrinę figurą plokštumoje apikiekvienas kvadratas yra ir stačiakampis, ir rombas, ir lygiagretainis. Todėl kvadratas turi visas šitų figūrų savybes. Savų savybių kvadratas neturi.

Kvadratas, kaip ir kiti keturkampiai, žymi. Aplink kvadratą galima apibrėžti ir į jį galima įbrėžti apskritimą. Tų apskritimų centrai sutampa ir yra kvadrato įstrižainių susikirtimo taške.

Kvadratas yra simetriškiausias iš visų keturkampių. Jis turi keturias simetrijos ašis ir vieną simetrijos centrą (1 p. Kvadrato įstrižainės yra lygios (būdinga stačiakampiams) ir statmenos (būdinga rombams). Kvadrato įstrižainė lygi kvadrato krtrikampis – paprasčiausias daugiakampis, turintis tris viršūnes ir tris jas jungiančias kraštines. Visų trikampio vidinių kampų suma lygi 180 laipsnių.

  • Microsoft Word 179 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (1489 žodžiai)
  • Aurelija
  • Geometrinės figūros
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Geometrinės figūros. (2010 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/geometrines-figuros.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:38
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo