Geometriniai paviršiai


Geometriniai paviršiai. Geometriniai kūnai skirstomi į dvi grupes briaunainius ir sukinius. Briaunainiai. Tie geometriniai kūnai, kuriuos riboja susikertančios plokščios figūros – daugiakampiai. Piramidė – tai briaunainis, kurio šoninis paviršius apribotas susikertančiomis trikampėmis plokštumomis. Sukiniai. Geometriniai kūnai, kuriuos riboja sukimosi paviršiai arba sukimosi paviršiai ir statmenos sukimosi ašiai plokštumos. Kūgis - tai. Rutuliu vadinamas kūnas, kuris gaunamas sukant pusskritulį apie jo skersmenį. Aksonometrija. Aksonometrija reiškia matavimą pagal ašis. Stačiakampė izometrija. Stačiakampė dimetrija. Pražulnioji frontalinė dimetrija.


Geometriniai kūnai skirstomi į dvi grupes: briaunainius ir sukinius. Briaunainiais vadinami paviršiai, kuriuos iš visų pusių riboja tarpusavyje susikertančios plokštumos. Plokštumų susikirtimo linijos vadinamos briaunomis. Briaunų susikirtimo taškai vadinami viršūnėmis. Tai prizmės piramidės ir kiti kūnai. Paviršiai, kurie gaunami sukant liniją apie ašį, vadinami sukimosi paviršiais. Kūnai, kuriuos riboja sukimosi paviršiai arba sukimosi paviršiai ir statmenos sukimosi ašiai plokštumos, vadinami sukiniais. Šiai grupei priklauso cilindrai, kūgiai, rutuliai, torai ir kt. Geometriniai kūnai gali būti taisyklingi ir netaisyklingi, statūs ir pražulnūs, nukirsti ir nenukirsti.

Tie geometriniai kūnai, kuriuos riboja susikertančios plokščios figūros – daugiakampiai, vadinami briaunainiais. Briaunainį riboja plokščios figūros – daugiakampiai. Dviejų plokščių daugiakampių bendra kraštinė vadinama briauna.

  • MS PowerPoint 271 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (348 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Geometriniai paviršiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Geometriniai paviršiai. (2017 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/geometriniai-pavirsiai.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 17 d. 07:21
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema