Geopolitinė padėtis


Geopolitinės padėties bruožai. Lietuvos geopolitines padeties teigiami.

Geopolitinė padėtis. Geopolitinė padėtis lemia. Valstybių geopolitinės padėties vertinimas. Svarbiausi Lietuvos raidai įtaką darantys GEOPOLITINIAI veiksniai. Lietuvos geopoltinė padėtis ir siekiai. Teigiami geopolitinės padėties bruožai. Neigiami geopolitinės padėties bruožai. Pagrindiniai dokumentai,nusakantys Lietuvos geopolitinę padėtį,siekius ir veiklą. Klausimai.

Geopolitinė padėtis – vieta geopolitinėje erdvėje. Šalies geografiniai ypatumai ir galios užtikrina geopolitinių siekių įgyvendinimą. Todėl svarbiausia šalims tenkanti užduotis – savo išgalėmis ir naudojantis tarptautine pagalba stengtis padidinti šias galias.

Valstybių raidą Valstybių reikšmę Tarptautinius santykius Stambios valstybės turi dideles ir įvairias geopolitines galimybes. Šalys, patekusios tarp stambių geopolitinių jėgų ,virsta nuolatine šių jėgų kovos arena. Jų perspektyva nėra itin gera,tačiau stengdamosi išnaudoti visas galimybes ir tokios šalys gali sulaukti sėkmės. Šios galimybės padidėja stiprėjant intergruotoms geopolitinėms jėgoms.

Valstybės vertė matuojama jos privalumais ir galimybėmis (teigiamais ir neigiamais geopolitiniais veiksniais ).Šių laikų ypatybė – vertinamų sričių gausumas ir teritorinis kompleksiškumas. Tačiau bet kuris vertinimas apima šalies interesus ir saugumą.Šiuolaikinis geopolitinės padėties vertinimas apima geografinį,politinį ir socialinį ekonominį šalies vertinimą.

Atsiželgiant į dabartinę padėtį,manoma,kad artimiausiu metu Lietuvai didžiausią įtaką turės keletas geopolitinių veiksnių tokių kaip : JAV ir ES partneystė Lietuvos dalyvavimas ir sėkmė minėtose organizacijose Politinis ir ekonominis stabilumas,moderni ūkio struktūra bei socialinė gerovė mūsų šalyje Efektyvi,šalies paveldu ir nacionaliniais interesais pagrįsta regioninė politika ir kt.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1631 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (442 žodžiai)
  • Gintare
  • Geopolitinė padėtis
    10 - 8 balsai (-ų)
Geopolitinė padėtis. (2014 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/geopolitine-padetis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:05
×