George Orwell romano „Gyvulių ūkis“ temos problemos aktualumas šiandien


George Orwell romano „ Gyvulių ūkis “ temos problemos aktualumas šiandien. Ar iš tiesų revoliucija yra išsigelbėjimas nuo blogo ir jos negalime smerkti. Pagrindinė kalbos mintis.


„Gyvulių ūkis“- neabejotinai svarbiausias grožinės politinės satyros kūrinys, parašytas XX a. Britanijoje. Šioje Dž.Orvelo knygoje pasitelkus gyvulinės pasakėčios tradiciją, jungiamas satyrinis ir politinis įtūžis su gyvybingu mitinio kūrinio amžinumu. Tai viena iš didžiųjų politinių alegorijų, o jos pasakojama istorija yra apie tai, kaip socialinė revoliucija (vieno Anglijos ūkininko gyvuliai susimokę sukyla prieš šeimininką, išveja jį ir pradeda ūkyje kurti savarankišką gyvenimą) virto diktatūra ir išdavyste.

Orvelas buvo pasmerktas kentėti dėl to, kad buvo laikomas didžiausiu šaltojo karo kovotoju, aistringai puolančiu revoliuciją ir patį socializmą.Tačiau pagrindinis dalykas, kurį Orvelas norėjo pabrėžti – revoliucija dažnai patiria nesėkmę dėl savo lyderių, siekiančių įamžinti save ir tokiu būdu paminančių interesus tų, kuriems revoliucija turėjo pasitarnauti.

Džordžas Orvelas savo romane „Gyvulių ūkis“ rašo kaip gyvuliai susivienija ir nusprendžia išvaryti ūkio šeimininkus lauk ir gyventi laisvai tik sau, nevergaujant žmogui, nes, pasak juos: “Žmogus – vienintelis tikrasis mūsų priešas.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (631 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ana
  • George Orwell romano „Gyvulių ūkis“ temos problemos aktualumas šiandien
    9 - 2 balsai (-ų)
George Orwell romano „Gyvulių ūkis“ temos problemos aktualumas šiandien . (2020 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/george-orwell-romano-gyvuliu-ukis-temos-problemos-aktualumas-siandien.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 09:34
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo