Geotechnikos praktiniai darbai


Atramines sienutes skaiciavimas. Kas yra geotechnika. Statinio pamato skaiciavimo etapai. Pamatu breziniai. Slėgio į atraminę sienutę skaičiavimas. Atraminės sienutės. Seklusis pamatas cad breziniai. Geotechnikos laboratoriniai darbai. Seklaus pamato projektavimas. Rostverko skaiciavimas.

Pamatų projektavimo paruošiamieji darbai. Geotechninių duomenų paruošimas pamatų projektavimui. Skaičiuotinieji grunto savybių rodikliai. Pamato gylio ir principinės schemos parinkimas. Slėgio jėgų, veikiančių atraminę sieną, skaičiavimas. Seklaus pamato projektavimas. Pamato pado matmenų parinkimas pagal skaičiuotinį grunto stiprį r. Pagrindo patikrinimas pagal tinkamumo ribinių būvių grupę. Polinio pamato projektavimas. Rostverko ir polių matmenų parinkimas. Polio pagrindo laikomosios gebos skaičiavimas. Polių pamato konstravimas. Literatūros sąrašas.

Tekstinę dalį sudaro: užduotis, turinys, įvadas, skaičiavimo pagal atskirus etapus paaiškinimas, rezultatai ir išvados. Paaiškinimuose turi ats. Atskirus projektavimo etapus iliustruojančias schemas pateikti kartu su atitinkamais skaičiavimais.

Skaičiavimo - projektavimo eigoje naudojamos schemos braižomos pieštuku teksto lape, o seklaus pamato nuosėdžio skaičiavimo schemą braižyti pieštuku a4 formato milimetriniame popieriuje.

Seklaus ir polinio pamatų brėžinius braižyti a3 formato braižybiniame ar migeotechnikos kurse pateikiamos pagrindinės žinios apie gruntų kaip pagrindų statybines savybes, apkrovos procesus, pamatų konstrukcijas ir jų projektavimą. Ši disciplina yra svarbi būsimiems statybos specialistams, nes pamatų kokybė lemia statinio pastovumą ir ilgaamžiškumą, o jų kaina gali siekia net iki 50 % statinio vertės. Tinkamas pamatų konstrukcijos parinkimas ir suprojektavimas yra vienas pagrindinių statinio ilgaamžiškumo, stiprumo ir ekonomiškumo kriterijų.

Didelę reikšmę įsisavinant geotechnikos kursą turi praktiniai darbai, kuriuose praktiškai įtvirtinamos teorinės žinios. Praktinių darbų metu pagal individualią užduotį suprojektuojami atraminės sienos seklusis ir polinis pamatai. Darbo metu apdorojami pradiniai inžineriniai –geologiniai duomenys ir pagal juos atliekamas sekliojo ir polinio pamatų projektavimas bei nustatomi jų matmenys.

Metodinių patarimų tikslas yra parodyti kaip turi būti atliekamas pamatų projektavimas ir jų skaičiavimas sprendžiant konkrečius techninius uždavinius. Metodiniuose patarimuose praktiniams darbams rengti pateikiama nuosekli projektavimo eiga ir darbo apipavidalinimo reikalavimai. Metodiniai patarimai parašyti punktais, kuriuos būtinai reikia vykdyti paeiliui.

Rengiant praktinius darbus, minėtieji projektavimo eigos punktai tampa jo skyriais ir poskyriais, todėl darbe reikia laikytis tokios pat jų numeracijos. Praktinio darbo tekste turi būti pateikti projektavimo ir skaičiavimo eigos paaiškinimai, komentuojamos formulės ir atskiri jų nariai. Be to, visos schemos ir brėžiniai turi būti atlikti laikantis braižybos taisyklių ir apiforminti naudojant standartinį šriftą.

Kursyvu pateikiamuose languose yra papildoma medžiaga – konsultacija. Juose pateikiami teoriniai komentarai, bendros pastabos ir aiškinamojo rašto rašymo pavyzdžiai.

Simboliai ir žymėjimai, naudojami šiuose metodiniuose patarimuose, patvirtinti str. 02:2004 inžineriniai geologiniai (geotechniniai) tyrimai .

  • Microsoft Word 619 KB
  • 2011 m.
  • 30 puslapių (4219 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rainis
  • Geotechnikos praktiniai darbai
    10 - 1 balsai (-ų)
Geotechnikos praktiniai darbai. (2011 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/geotechnikos-praktiniai-darbai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 14:46
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo