Geoterminė energija


Geotermine energija skaidres. Geotermines energijos rusys. Geotermine energija kursinis. Energijos rūšys lietuvoje. Zeme kasmet generuoja j silumines energijos. Larderello geoterminės elektrinės. Skaidres apie geotermine energija. Zemes gelmiu energija skaidres. Larderello miestas. Geotermine energetika referatas.

Geoterminė energija ir jos panaudojimas Lietuvoje. Viena iš labiausiai išplitusių lietuvoje atsinaujinančių energijos rūšių yra geoterminė energija. Jos visuotinį, tačiau nevienodą pasiskirstimą žemės gelmėse lemia įvairios geologinės sąlygos. Tuo tarpu kylantys gelmių žemės šilumos srautai yra pakankamai stabilūs, ilgalaikiai ir nepriklauso nuo paviršiuje besireiškiančių gamtinių ir kt. Procesų, o svarbiausia – ši energijos rūšis yra mažiausiai antiekologiška. Įvadas. Geoterminė energija. Geoterminės energijos išplitimo lietuvoje geologinės sąlygos ir ištekliai. Geoterminės energijos panaudojimo galimybių lietuvoje įvairovė. Mažo galingumo geoterminių sistemų kūrimas individualiuose būstuose. Geoterminės energijos išteklių panaudojimo lietuvoje tolesnės galimybės. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Viena iš labiausiai išplitusių Lietuvoje atsinaujinančių energijos rūšių yra geoterminė energija.

Atnaujintoje Lietuvos nacionalinėje energijos vartojimo efektyvumo didinimo programoje numatyta, kad vienas iš galimų vartoti atsinaujinančių energijos išteklių yra geoterminė energija. Ji palankiomis gamtinėmis sąlygomis, įrengiant šilumos siurblius, galėtų būti vartojama gyvenviečių bei atskirų objektų šilumos tiekimui, daržininkystei, žuvivaisai, džiovinimo tikslams ir kt.

Lietuvoje, skirtingai nuo kitų šalių kaimynių, išskirtinai aukštu geoterminių išteklių potencialu pasižymi jos vakarinė dalis. Čia geoterminiame lauke fiksuojamas anomaliai aukščiausias ( apie 100 mw/m² ) šilumos srautas. Šio šalies regiono gelmėse slypinti geoterminė energija pasiskirsto įvairiose perspektyviuose, gręžiniais pasiekiamuose horizontuose. Vieno iš jų geoterminiais ištekliais šildymo tikslams jau naudojamasi klaipėdos mieste. Yra perspektyvų įrengti panašias jėgaines ir kitur, taip pat panaudoti geoterminę nergiją ne tik šildyti patalpas, bet ir daugeliui kitų praktinių tikslų – balneologijai, žemės ūkiui, o tolesnėje perspektyvoje – elektros energigeoterminė energija - šiluminė gilesniųjų žemės sluoksnių (įskaitant karštus požeminio vandens telkinius) energija. Šis terminas paprastai naudojamas kalbant apie šios energijos panaudojimą žmogaus poreikiams.

Išsiskirianti iš žemės gelmių šiluma, arba geoterminė energija, yra ilgos žemės geologinės raidos istorijos nenutrūkstamas reiškinys, vykęs ir tebevykstantis dėl besreiškiančių giluminių procesų. Žemė kasmet į paviršių generuoja per 10²¹ j ( džaulių ) šiluminės energijos ir nors tai apie 6000 kartų mažiau, nege žemė jos gauna iš saulės, tačiau tai pat labai didelis ir toli gražu neišnaudojamas energetikos potencialas.

Dėl daugelio geoterminės anarchijos pranašumų, ji jau keletą šimtmečių pritraukia vis didėjantį tyrėjų dėmesį, siekiant plačiau panaudoti šią itin perspektyvią atsinaujinančios energijos rūšį įvairiems praktiniams tikslams.

žemės gelmių šilumą santykiškai reikia skirti į hidrogeoterminę ir petrogeoterminę. Hidrogeoterminę energiją gelmėse turi sukaupę fluidai. Juos žmonija nuo seniausių laikų naudoja ritualiniams, buitiniams, o paskui ir energetiniams tikslams. 2004m. Sukako 100 metų, kai italijoje larderello provincijoje 1904m. Atliktas pirmasis geoterminės energijos panaudojimo generuojant elektros energiją eksperimentas.

  • Microsoft Word 90 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (2173 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Geoterminė energija
    8 - 1 balsai (-ų)
Geoterminė energija. (2010 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/geotermine-energija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 20:05
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo