Geoterminio šilumos siurblio įdiegimas viešbutyje


Įvadas. Pastato šildymo sistemos galia. Projektiniai savitieji patalpos šilumos nuostoliai. Patalpos atitvarų projektiniai savitieji šilumos nuostoliai. Patalpos atitvarų, išskyrus besiribojančių su gruntu, projektiniai savitieji šilumos nuostoliai. Sienos šiluminės varžos ir šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimas. Lango šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimas. Durų šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimas. Stogo šiluminės varžos ir šilumos perdavimo koeficiento skaičiavimas. Grindų su natūraliai vėdinamu pogrindžiu šilumos perdavimo koeficientas. Patalpos projektiniai savitieji vėdinimo šilumos nuostoliai.Pastato projektinė šilumos šaltinio galia. Karšto vandens vartotojų šilumos poreikiai.Šilumos siurblių parinkimas. Šilumos siurblio gruntas/vanduo zondų parametrai. Ekonominis pagrindimas. Bendroji informacija apie geoterminį šildymą. Šilumos šaltiniai - oras, gruntas, vanduo. Geoterminių išteklių apžvalga lietuvoje. Geoterminių išteklių apžvalga pasaulyje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe pateikiamas viešbučio šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemos projektas, panaudojant geoterminį šilumos siurblį.

Geoterminio šilumos siurblio įdiegimas skirtas tam, kad padidinti šildymo ir karšto vandens sistemos naudingumo koeficientą bei sumažinti šildymo kaštus. Darbe apskaičiuojama pastato šildymo sistemos galia, karšto vandens paruošimui reikalinga galia, ir pagal gautus apskaičiavimus parenkami efektyvūs geoterminiai šilumos siurbliai.

Geoterminės energijos panaudojimas plinta lietuvoje. Pagrindiniai objektai yra privatūs

Gyvenamieji namai ar jų kvartalai. Šilumos siurblių įrangos gamintojai ir pardavėjai pristato geo-terminį šildymo būda kaip pigiausią, geriausią ir ekologiškiausią, tačiau realiai ši technologija reikalauja detalaus techninio ir ekonominio įvertinimo.

Nagrinėjamas viešbutis priklauso „grand spa lietuva“ kompleksui ir yra įsikūręs drus-kininkuose. 2007 metais, tuomet dar vadinamą sanatoriją „lietuva“, susidomėjo ab „achema“ ir liepos 12 dieną ją nusipirko. Renovuojant pastatą į trijų žvaigždučių viešbutį teko pakeisti tiek sienų struktūrą, apdailą, tiek šildymo sistemą į modernesnę ir mažiau teršiančią aplinką. Kadangi ab „achema“ vadovaujasi nuostata, kad atsinaujinančius energijos šaltinius išnaudoti lietuvoje ne tik galima, bet ir būtina, nepažeidžiant gamtos pusiausvyros.

Šio bakalaurinio darbo tikslas yra apskaičiuoti pastato šilumos nuostolius, šildymo siste-mos galią, kad būtų galima parinkti sistemą, kuri būtų pranašesnė nei centralizuotas šildymas, o tai reiškia, kad šilumos gamyba kainuotų mažiau bei mažiau kenktų aplinkai. Parinkta sistema tarnautų pastato šildymui bei karšto vandens ruošimui. Parinkus sistemą ir išmatavus šildymo galią parenkami šildymo agregatai.

  • Statyba Diplominis darbas
  • Microsoft Word 965 KB
  • 2013 m.
  • 44 puslapiai (6907 žodžiai)
  • Universitetas
  • Romanas
  • Geoterminio šilumos siurblio įdiegimas viešbutyje
    9 - 3 balsai (-ų)
Geoterminio šilumos siurblio įdiegimas viešbutyje. (2013 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/geoterminio-silumos-siurblio-idiegimas-viesbutyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:40
×