Geoterminis šildymas privačiuose namuose


Įvadas. Geoterminės sistemos privačiuose namuose. Geoterminė energija. Geoterminių sistemų veikimo principas. Geoterminės energijos sistemos įrengimas. Geoterminės šildymo sistemos privalumai ir trūkumai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Energijos departamentas ir Aplinkos apsaugos agentūros patvirtino geoterminę šildymo sistemą kaip vieną iš labiausiai energiją taupančių, ekologiškai švarių ir ekonomiškai efektyvių sistemų. Po 20 metų jau nebebus pakankamai iškastinio kuro, kurio poreikis vis auga, todėl geoterminio šildymo sistemos bus tiesiog privalomos beveik kiekvienuose namuose. Jos pasižymi ne tik ekologija, bet ir ilgaamžiškumu.

Taigi, šio darbo tikslas – išanalizuoti geoterminių šildymo sistemų naudą, jų veikimo principą ir įrengimą privačiuose namuose.

Darbo uždaviniai:

Aprašyti geoterminės energijos sąvoką;

Išanalizuoti geoterminių sistemų veikimo principą;

Detaliai aprašyti geoterminės energijos sistemos įrengimą;

Įvardinti geoterminio šildymo sistemos privalumus ir trūkumus.

GEOTERMINĖS SISTEMOS PRIVAČIUOSE NAMUOSE

Geoterminė energija

Sumaišomas propilenkglikolis (atsižvelgiant į jo koncentraciją) su vandeniu santykiu 1:2 plastikiniame kanistre. Mišinys iš kanistro į kolektoriaus įvado vamzdį pumpuojamas per pumpavimo vamzdį, prijungtą prie įvado uždaromojo vožtuvo, įjungus 3 bar cirkuliacinį pildymo siurblį. Pumpuodamas jis pašalina orą iš kolektoriaus vamzdžių. Uždaromas antifrizo pumpavimo vamzdis uždaromuoju vožtuvu. Uždaromas įvado vamzdžio uždaromasis čiaupas. Atidaromas pumpavimo vamzdžio vožtuvas ir išvado vamzdžio čiaupas. Atidaromas įvado uždaromasis vožtuvas ir prijungiama prie jo žarna. Įjungiamas cirkuliacinis pildymo siurblys, kad prisipildytų žarna. Kai iš žarnos pradeda tekėti antifrizas, atidaromas vožtuvas, kad išeitų oras tarp vožtuvų. Uždaromas įvado uždaromasis vožtuvas ir pildymo siurbliu nustatomas 3 bar slėgis kolektoriaus grandinėje. Tuomet uždaromas ir pumpavimo vamzdžio uždaromasis vožtuvas. Išjungiamas siurblys ir atjungiama pildymo žarna. Atidaromas lygio indo apsauginis vožtuvas. Pagal normas, indas turi būti užpildytas bent jau 2/3, o visai ištuštėjus - pripildytas. Antifrizo likučiai supilami į plastikinį kanistrą atsargoms. Vėliau, sumontavus valdymo pultą ir korpuso dangčius, kolektoriaus vamzdžiai nuorinami.

Valdymo pulto kištukas pravedamas pro priekinio gaubto angą. Prisukamas gaubtas prie korpuso. Varžtais prisukamas pultas prie korpuso. Prijungiamas jungiamasis laidas prie valdymo pulto.

Privalumai  Prieinama kaina – ši technologija sutaupo 30-70% energijos, taigi mažesnės sąskaitos garantuoja, jog po 2-5 metų visi išleisti pinigai atsipirks.

  Ji saugi – nėra jokio anglies monoksido ar nuodingų dūmų, jokios ugnies ar degiųjų medžiagų.

  Draugiška aplinkai – saugo gamtos resursus ir mažina anglies dioksido kiekį bei užterštumą.

  Naudinga – ji pranašesnė 3-4 kartus už bet kokią kitą šildymo ar vėdinimo sistemą.

  Nuolatinis drėgmės reguliavimas – namai apsaugomi nuo drėgmės pertekliaus, kuris būna pelėsių ir miltligės priežastis.

Galima palikti namą be priežiūros ilgesniam laikui;

Šildant namą nereikia įdėti fizinio darbo – viskas automatizuota;

  • Statyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 858 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3613 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Geoterminis šildymas privačiuose namuose
    10 - 6 balsai (-ų)
Geoterminis šildymas privačiuose namuose. (2015 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/geoterminis-sildymas-privaciuose-namuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:20
×