Geoterminis šildymas referatas


Geoterminis šildymas įvadas. Geoterminė energija neišsenkantis energijos šaltinis. Ekolokiškas veikimo pagrindas. Istorinė problemos raida. Geoterminės energijos paplitimo Lietuvoje geologinės sąlygos ir ištekliai. Geoterminės energijos naudojimas – geoterminis šildymas pagrindinės geoterminio šildymo sistemos dalys. Horizontalių kolektorių. Vertikalūs kolektoriai. Šilumos siurblys. Vandens šildytuvas Akumuliacinė talpa. Šilumos transformavimo procesas. Geoterminių sistemų taikymas eksperimentinės geoterminės sistemos. Individualių statinių inovacija. Šilumos siurblių taikymas daugiabučių modernizavimo procese. Geoterminės energijos panaudojimo privalumai ir trūkumai.

Vienas svarbiausių, dar nuo senų laikų žmones dominusių, klausimų – apsirūpinimas šiluma. Šilumos reikia patiems įvairiausiems dalykams: būsto šildymui, karštam vandeniui ruošti, maistui ruošti, gydymui ir sveikatos profilaktikai. Visame pasaulyje skiriamos didžiulės lėšos šilumai ir kitų rūšių energijai gaminti. Kiekvienais metais sudeginama šimtai milijonų tonų įvairiausio kuro, užteršiama atmosfera; vandens telkiniuose ir žemės paviršiuje - didėja kenksmingų medžiagų koncentracija. Todėl didėja šiluminis užterštumas, kyla vandens telkinių ir aplinkos temperatūra. Atsiranda sąlygos mikrobams plisti, anglies dioksidui kauptis. Visa tai skatina šiltnamio efekto didėjimą. Šiltnamio efekto būklė sudaro sąlygas dar didesniam Saulės ir kosminės energijos kaupimuisi atmosferos sluoksniuose. Taip pažeidžiamas Žemės šilumos balansas. Kasmet suvartojama vis daugiau šilumos energijos, mažėja pasaulio tradiciniai energetiniai ištekliai.

Savo gyvenamajam būstui šildyti žmogus yra sugalvojęs begale pačių įvairiausių būdų. Viena arčiausiai prie idealiausio varianto priartėjusių technologijų, padedančių taupyti ne tik lėšas, bet ir neatkuriamus energetinius resursus, yra geoterminių šilumos siurblių naudojimas. Geoterminis šildymas – pastatų šildymo sistema, naudojanti Žemės gelmių šilumą.

Šio darbo objektas – geoterminis šildymas (energija), pasirinktas todėl, kad dabar žmonės, besirūpinantys tiek savo gerove, tiek ekologija labai domisi namų šildymu, ir siekia išsiaiškinti ar apsimoka statyti šilumos siurblius savo namuose, ar jie nepakenks aplinkai. Todėl tikrai vertėtų pasidomėti apie vis sparčiau į mūsų šalį žengiantį šildymo būdą.

Darbo tikslas - susipažinti su geotermine energija, bei jos panaudojimu.

Darbo uždaviniai:

apžvelgti geoterminės energijos panaudojimo patirtį ir įvairovę pasaulyje bei Lietuvoje;

trumpai pristatyti geoterminės energijos, kaip vieno iš pagrindinių atsinaujinančios energijos šaltinių, sąvoką;

išsiaiškinti, kur ir kaip yra naudojama geoterminė energija;

nustatyti geoterminės energijos teigiamus ir neigiamus aspektus.

Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį taip pat žengiami pirmieji atsargūs žingsniai šiluminių siurblių diegimo linkme. Juolab, kad geologinė situacija tam yra tikrai gera.

GEOTERMINĖS ENERGIJOS NAUDOJIMAS – GEOTERMINIS ŠILDYMAS

Galima daryti išvadą, kad geoterminė energija šildymui ateityje bus taikoma žymiai plačiau, ypač vykdant daugiabučių renovacijos bei modernizavimo programas.

Ekonomine prasme – įrenginio kaina ir lieka didžiausia kliūtis masiniam geoterminio šildymo būdo paplitimui.

Nors geotermine energija negali naudotis visos norinčios šalys, Lietuvoje geologinės sąlygos yra tam pakankamai palankios. Belieka jas tinkamai išnaudoti.

Katinas, A. 2006. Atsinaujinančių energijos išteklių vartojimas energijos gamybai ir plėtros galimybės Lietuvoje. Lietuvos energetikos institutas, leidėjas.

  • Inžinerija Referatas
  • Microsoft Word 170 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3346 žodžiai)
  • Andrius
  • Geoterminis šildymas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Geoterminis šildymas referatas. (2016 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/geoterminis-sildymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:15
×