Geras fizikos konspektas


Sferinės bangos lygtis. Garso bangos ir jų pagrindinės charakteristikos. Molekulinė fizika – pagrindiniai teiginiai ir tyrimo metodai. Iš konspekto Molekulės laisvės laipsnių skaičius ir idealiųjų dujų energija. Molekulės laisvės laipsnių skaičius kietai surištai molekulei. Molekulės laisvės laipsnių skaičius tampriai surištai molekulei. Molekulių vidutinis laisvasis lėkis ir vakuumas. Termodinamika – sistema ir būsena , būsenos lygtis , procesas. Pirmasis termodinamikos dėsnis / Dujų savitoji ir molinė šilumos. Izoterminis procesas izochorinis procesas izobarinis procesas. Pirmojo termodinamikos dėsnio taikymas izobariniam procesui. Pirmojo termodinamikos dėsnio taikymas izochoriniam procesui. Pirmojo termodinamikos dėsnio taikymas izoterminiam procesui. Adiabatinis procesas. Šiluminė ir šaldymo mašina. Du termodinaminiai procesai. Šilumine mašina. Šaldymo koeficientu ε. Karno ciklas ir jo naudingumo koeficientas. Idealios kurioje nėra trinties šiluminės mašinos naudingumo koeficientas bus didžiausias , jei ji dirbs atitinkama tvarka. Etapais , kurių seka sudaro vadinamą Karno ciklą. Ciklą sudaro du adiabatiniai ir du izoterminiai procesai. Idealiuoju Karno ciklu veikiančio šiluminio variklio naudingumo koeficientas priklauso tik nuo šildytuvo ir aušintuvo temperatūrų T1 ir T. Temperatūrų skirtumą. Grižtamieji ir negrižtamieji procesai. Entropija. Negrįžtamieji procesai. Todėl šių sistemų entropija didėja , didėja iki savo maksimalios vertės , kuri būdinga sistemos pusiausvyrajai būsenai. – izoliuotų sistemų entropija nemažėja. Ši izoliuotų sistemų savybė parodo , kad termodinaminiai procesai , vykstantys gamtoje turi kryptį , kuri sutampa su entropijos didėjimo kryptimi. Entropija gali būti lygi nuliui , bet tik ties 0 K temperatūra – tai III termodinamikos dėsnis.

Pagrindiniai tyrimo metodai yra statistinei ( būdingi tik iš daugelio dalelių susidedančioms sistemoms) ir termodinaminiai (makroskopinių dydžių sąryšiai kaip tūris,slėgis, tempertūra ir t.t).

Dujų slėgis yra dujų molekulių chaotiško judėjimo makroskopinė išraiška, vadinama molekulinės kinetinės teorijos pagrindine lygtimi ar Kaluzijaus lygtimi.

Molekulės laivės laipsnių skaičius apibūdina nepriklausomų koordinačių skaičių,kuriomis galima aprašyti kūnų padėtį ir judėjimą erdvėje.

Sukamąjam – trys sukimosi koordinatės.

Svyruojamąjam – trys virpėjimo koordinatės.

Molekulinės laisvės laipsnių skaičius priklauso nuo tampraus ir kieto ryšių.

Kietoje medžiagoje- tvirta, vienodi tarpai tarp dalelių; skysčiuose- susispaudę; dujose – dideli tarpai tarp dalelių. M Molekulių, turinčių kinetinės energijos, judėjimas yra chaotinis.

Toks ciklas, vykstantis p-V diagramoje pagal laikrodžio rodyklę, kai atliekamas teigiamas darbas, vadinamas tiesioginiu.

Ciklą sudaro du adiabatiniai ir du izoterminiai procesai.

Antroji teorema teigia, kad bet kokios grįžtamojo ciklo šiluminės mašinos naudingumo koeficientas η’ visada mažesnis už tokiomis pat sąlygomis veikiančios Karno ciklo šiluminės mašinos naudingumo koeficientą η.

Antrasis dėsnis rodo,kad energijos virsmų gamtoje kryptį pabrėžia,kad visi veiksmai yra negrįžtamieji

temperatūrai artėjant prie absoliutaus nulio temperatūros, visų pusiausvirųjų sistemų entropija taip pat artėja prie nulio (Nernsto teorema arba III t.d.)

  • Microsoft Word 1175 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (1704 žodžiai)
  • Greta
  • Geras fizikos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Geras fizikos konspektas. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/geras-fizikos-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 12:00
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo