Geras miegas Miego kokybė


Santrumpų paaiškinimai ir svarbiausių sąvokų žodynėlis. Paveikslų sąrašas. Literatūros apžvalga. Miegas – kas tai? Miego mechanizmas ir jo etapai. Miegą įtakojantys veiksniai. Rutina. Kofeinas. Pietų miegas. Miego įtaka egzaminams. Tyrimo metodika. Tyrimų rezultatų analizė ir apibendrinimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Studentai sesijos metu patiria daugiau streso, todėl jiems yra sunkiau kokybiškai išsimiegoti. Miego trūkumo neigiamos pasekmės jaučiamos dieną: skundžiamasi išsekimu ir nuovargiu, sunkumu sutelkti dėmesį, dirglumu, atminties problemomis, todėl atlikome tyrimą, norėdami patikrinti ar biomedicininės diagnostikos specialybės studentai kokybiškai išsimiega sesijos metu ir/ar tai daro įtaką egzaminų rezultatams. Tyrimo tikslas buvo įvertinti ir palyginti skirtingų kursų studentų miego kokybę sesijos metu. Taip pat buvo iškelti uždaviniai: išanalizuoti BD12 miego kokybę sesijos metu, išsiaiškinti BD13 miego kokybę sesijos metu ir

palyginti BD12 ir BD13 miego kokybę sesijos metu. Tyrimo objektas - miego kokybė. Buvo tiriami antro ir trečio kurso biomedicinės diagnostikos specialybės studentai. Tyrime dalyvavo 31 respondentas, naudotas tyrimo metodas – anketavimas. Tyrimo metu paaiškėjo, kad BD12 ir BD13 studentai miega rekomenduojamą valandų skaičių, tačiau BD12 sesijos metu miega mažiau. Antrakursiai sesijos metu patiria daugiau streso nei trečiakursiai. Trečiakursiai užmiega greičiau nei antrakursiai, bei nenubunda miego metu. Abiejų kursų studentai eina miegoti vėlai ir nevienodu laiku.

Miego kokybė – tai tam tikrų struktūrinių komponentų visuma (tokių kaip užmigimas, prabudimai nakties metu, mieguistumas dienos metu ir kt.), kuri yra sąlygojama biologinių, socialinių, ekonominių, aplinkos ir gyvensenos veiksnių,.

Pelėda – tai žmogus, kuris eina miegoti vėlai, ir keliasi vėlai

PSQI - Pitsburgo miego kokybės skalė;

Problema: Kaip pakinta miego kokybė sesijos metu?Tyrimo tikslas: Įvertinti ir palyginti skirtingų kursų studentų miego kokybę sesijos metu.

Tyrimo uždaviniai:1. Išanalizuoti BD12 miego kokybę sesijos metu.2. Išsiaiškinti BD13 miego kokybę sesijos metu.

3. Palyginti BD12 ir BD13 miego kokybę sesijos metu.

Tyrimo objektas: miego kokybė.

Tiriamųjų imtis: N=2, 3 kurso BD studentai, n=31.

Kiekvienas miego ciklas (susidedantis iš 5 etapų) trunka 90 – 110 min. Jeigu žmogus miega gerai, jis gali būti tikras, kad pereina visus miego etapus.

REM miegas, mokslininkų teigimu, pats įdomiausias. Jos metu širdies ritmas pagreitėja, žmogus pradeda greičiau kvėpuoti, akys neritmingai juda. REM miego metu stiprėja lytinių organų sujaudinimo požymiai.

Rutina padeda greičiau užmigti ir geriau miegoti. Gerai išsimiegojęs žmogus ne tik sveikesnis, bet ir geresnis jo elgesys.

Mieguistumas priklauso nuo adenozino. Dieną jis kaupiasi smegenyse, o pradėjus temti nebesikaupia. Maždaug 30 proc. žmonių adenozinas kaupiasi labai silpnai, todėl ne laiku išgertas puodelis kavos gali gerokai sutrikdyti gebėjimą užmigti. Kofeinas blokuoja nervų sistemos audiniuose esančius adenozino receptorius ir taip palaiko budrumą. Jis prisiriša prie tų pačių nervų sistemos receptorių kaip ir adenozinas ir slopinana nervų sistemą, šie elementai tarpusavyje konkuruoja. Žmogaus organizmas greitai absorbuoja kofeiną, bet greitai ir pašalina. Kad pasišalintų pusė suvartoto kofeino, reikia 4-5 valandų. Dar po 5 valandų iš kūno jau būna pašalinta 75 proc. kofeino, tačiau jautrumas kofeinui gali kisti priklausomai medžiagų apykaitos ir suvartoto jo kiekio.

Buvo atliktas kiekybinis tyrimo metodas. Tiriamųjų imtis atrinkta tikimybinės atrankos Klasterio/„puokštės“ būdu. Šis metodas pagrįstas paprastu atsitiktiniu pasirinkimo būdu, kuris vykdomas tarp grupių. Tyrimui pasirinkome Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto Biomedicininės diagnostikos ir dietetikos katedros BD12 ir BD13 grupių studentus. Iš viso tyrime dalyvavo 31 respondentas, iš kurių 15 BD12 ir 16 BD13 grupių studentų, 23 merginos ir 8 vaikinai, amžius nuo 18 iki 25 metų.

Tyrime naudotas anketavimo metodas. Anketą sudarė 20 klausimų, iš kurių 16 uždarų, 3 pusiau atviri ir 1 atviras klausimas. Anketos klausimais buvo siekiama išsiaiškinti sesijos įtaką miego kokybei ir gautus rezultatus palyginti tarp BD12 ir BD13 grupių studentų.

  • Microsoft Word 3558 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (3535 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Geras miegas Miego kokybė
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Geras miegas Miego kokybė. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/geras-miegas-miego-kokybe.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 17:17
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo