Geriatrinės slaugos praktikos ataskaita (2)


Praktikos rezultatai Praktikos metu gavau daug naudingų praktinės medicinos žinių geriatrinėje slaugoje. Praktikos dienoraštis refleksija. Geriatrinio paciento slaugos istorija. Paciento vardas , pavardė Feliksas Borusas , 32505140190 Gimimo data. Pirminis paciento būklės įvertinimas. Gyvybinių veiklų sekimas gyvybinės veiklos apibūdinimas. Geriatrinio paciento slaugos planas slaugos diagnozė tikslai slaugos veiksmai. Geriatrinio paciento pagrindinės ligos aprašymas teorinis.


šeima. Pirmąją dieną labiau stebėjau darbo specifiką, slaugytojų tarpusavio bendradarbiavimą, bei bendravimą su pacientais, jų šeimos nariais, daktarais. Skyrius iš pirmo žvilgsnio pasirodė sunkus, daug pacientų (visi su savo norais, poreikiais).

Praktika prasideda nuo 8:30, todėl atėjus patenku į patį darbo įkarštį, todėl padedu slaugytojoms atlikti darbus t.y. teikti kokybiškas slaugos paslaugas, nustatyti senyvo amžiaus asmenų slaugos poreikius, nustatyti įvairaus amžiaus asmenų slaugos poreikius; sudaryti individualų slaugos planą, jį koreguoti, atlikti slaugos veiksmus:

Nuo pačio ryto įsijungiu į darbą. Apžiūriu visas palatas, visus pacientus, bendrauju su pacientais ir padedu jai reikia kokios pagalbos. Skyriuje labai daug senų žmonių, kuriems reikia begalinės atjautos ir nuoširdumo padėti, todėl šiandien labiau bendrauju su pacientais.

Ryte apžiūrėjau visą skyrių, visas palatas, stebėjau pacientų elgesį, jų sveikatos fizinę, psichinę, socialinę būklę, atkreipiau dėmesį į nebūdingus požymius ir bandžiau numatyti, kokią patologiją gali reikšti šie ženklai ir simptomai. Stebėjimų duomenis rašiau į slaugos istoriją ar kitus slaugos užrašus (kartu su slaugytojomis), remiantis stebėjimų duomenimis koregavome slaugymo planą.

Kadangi esi slaugytoja, turi rodyti nuoširdumą. Privalai būti pakanti ir užjaučianti. Kartais pacientai nederamai elgiasi su slaugytojomis, todėl sunku, kad kai stengiesi padėti, jie lyg neįvertina tavo pastangų. Antrąją savaitę supratau, jog sunku dirbti su senyvo amžiaus žmonėmis, tiek fiziškai, tiek emociškai. Žinoma kartais būną malonu bendrauti ir išklausyti, bet kai lieki neįvertintas – skaudu. Kaip ir kiekvieną dieną atlikau visus kasdieninius darbus, kartu slaugytojomis.

Man iš tiesų labiau rūpi ne pati paciento liga, o jos poveikis pacientui, ir kaip galėčiau palengvinti fizinį skausmą, psichines kančias ir, jei įmanoma, užkirsti kelią komplikacijoms. Be to, aš užjaučiamai rūpinausi kiekvienu ligoniu, įsiklausydama į jų nerimą ir nuogąstavimus ir teikiau jiems emocinę paramą bei paguodą.

Daugybėje ligoninių visame pasaulyje nepakanka personalo. Šiaulių respublikinėje ligoninėje taip pat trūksta slaugytojų, bei padėjėjų, todėl šiandien darbavausi su slaugytojų padėjėjomis, domėjausi jų darbo specifika. Buvo įdomu išgirsti, ką galvoja ir kaip jaučiasi padėjėjos. Sunku.. Kai personalo trūksta, didelis darbo krūvis tenka joms.

Šiandien dirbau su dokumentais, pildžiau pacientų istorijas, įvairius dokumentus. Stebėjau gydytojų vizitaciją, jų konsultacijas, patarimus.

Šiandien pastebėjau, kad slaugytojos kartais nepakankamai įvertina, kiek jos yra reikalingi ligoniams. Aš taip pat, skyriuje kartais jaučiuosi nuvertinta, ypač kai aplinkui tiek daug skausmo, nuovargio. Tačiau stengiuosi suprasti, jog esu labai vertinga, nes sergančiam žmogui to labiausiai ir reikia — užjaučiančios slaugytojos.

Įgytas žinias ir įgūdžius pritaikiau pagyvenusio žmogaus slaugoje, analizavau veiklos rezultatus.

Gebėjimas rasti ir analizuoti su praktikos veikla susijusią informaciją (įmonės vidinių dokumentų analizė ir išorinių duomenų analizė)

Ar studento praktikos kokybė priklauso nuo organizacijoje sudarytų sąlygų praktikai atlikti?

Nukreipimo ir priėmimo į gydymo įstaigą priežastys Nusilpusios kair. Galūnės.

Žmonos teigimu, 06 07 ryte iškrito iš lovos, pastebėjo, kad nusilpusios kair. Galūnės. Tikslus susirgimo laikas – neaiškus.

Kokius vaistus vartoja – neaišku, artimieji, atvykus į priėmimo sk., nežino.

Gyvenimo anamnezė (persirgtos ligos, operacijos, alergija, žalingi įpročiai, rizikos faktoriai, profesija, darbo sąlygos, neseni, svarbūs įvykiai, krizės):

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3363 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Geriatrinės slaugos praktikos ataskaita (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Geriatrinės slaugos praktikos ataskaita (2). (2017 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/geriatrines-slaugos-praktikos-ataskaita-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 02:35
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo