Geriausi tarptautiniai ĮSA pavyzdžiai


Finansų referatas.

Įvadas. Įmonių socialinė atsakomybė (įsa) teoriniu aspektu. ĮSA apibrėžimas. Nauda, kurią suteikia įmonių socialinės atsakomybės politika. Konkursas “Verslas atsakingai” Lietuvoje. “Verslas atsakingai” lyderių pavyzdžiai. Užsienio įmonė su gera įsa reputacija. Išvados. Literatūra.


Socialinė atsakomybė ir etika – vienas iš verslo ir visuomenės ryšio aspektų. Verslo socialinės atsakomybės koncepcija remiasi tuo, kad vadyba – tai ne tik ekonominis institutas, orientuotas vien į pelno gavimą, tai ir dalis visuomenės, todėl ir atsakingas visuomenei. Svarbu įvertinti organizacijos santykius su savininkais, investuotojais, darbuotojais, klientais, aplinka ir visa bendruomene. Organizacijos socialinė atsakomybė verčia verslo atstovus būti atsakingus už savo veiksmus. Visuomenė iš verslo tikisi socialinės atsakomybės, todėl atsižvelgdamos į tai daugelis organizacijų savo veikloje numato ir socialiniu tikslus.

Pasaulinės subalansuotos verslo plėtros taryba (angl. World Council for Sustainable Development) pateikia tokią įmonių socialinės atsakomybės apibrėžtį:

Įmonės socialinė atsakomybė – tai etiškas įmonės elgesys bendruomenės, kurią sudaro ne tik akcininkai, bet ir daug kitų suinteresuotųjų, turinčių teisėtus, su verslu susijusius interesus, atžvilgiu.

Siekiant įgyvendinti ĮSA programos 2010 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos Nacionalinės įmonių socialinės atsakomybės plėtros 2009-2011 m. programos 18.2 tikslą (skatinti geresnį įmonių socialinės atsakomybės suvokimą, socialinį ir aplinkosauginį sąmoningumą) bei 18.2.2. uždavinį (padidinti įmonių socialinės atsakomybės skaidrumą ir patikimumą).

Socialinės politikos pagrindas yra įmonės tiksluose apibrėžtas ilgalaikiškumo principas. Bendra valdyba konkretizavo šį elgesio principą elgesio kodeksu (angl. Code of Conduct). Jame yra detalizuotas minimalių socialinių standartų katalogas.

Lietuvoje pastebima nauja tendencija – ilgalaikius tikslus turinčios įmonės siekia ne tik didinti pelnus, bet ir tapti socialiai atsakingomis bei aktyviau rūpintis supančia aplinka. O tokie konkursai, kaip „verslas atsakingai“, įmones tik dar labiau skatina laikyti ĮSA politikos. VšĮ „Rūpi“ organizuoja tradicija jau tapusį konkursą įmonėms  – „Verslas atsakingai“. Šio konkurso metu yra išrenkama ir apdovanojama atsakingiausia Lietuvos įmonė. Renginio organizatoriai įsitikinę, kad šis konkursas – tai galimybė novatoriškas veiklas vykdančioms įmonėms parodyti, ko yra vertos.

 • Finansai Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Iveta
 • 9 puslapiai (1447 žodžiai)
 • Kolegija
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 32 KB
 • Geriausi tarptautiniai ĮSA pavyzdžiai
  10 - 5 balsai (-ų)
Geriausi tarptautiniai ĮSA pavyzdžiai. (2016 m. Balandžio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/geriausi-tarptautiniai-isa-pavyzdziai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:41