Gerimų pramonė. Produktų analizė


"švyturio" istorija. Pirmoji alaus darykla lietuvoje. „švyturio” epochos pradžia. „švyturio” kilimo dešimtmetis. „carlsberg” atėjimas į lietuvą. Mineralinai vandenys. Birute. Aqville. Vytautas. Vittel. Aura ananasų. Aura apelsinų. Aura multivitaminų nektaras. Aura obuolių. Aura pomidorų. Aura spanguolių gėrimas. Aura vynuogių raudonų. "amžiaus". Prezidento. "stumbro" juodųjų serbentų. "stumbro" pipirinė. Originali lietuviška. Originali lietuviška auksinė. Stumbro" spanguolių. Originali lietuviška stiprioji.

1784-ieji klaipėdoje buvo įsimintini metai. Tą žiemą audros buvo stiprios kaip niekad, o vasara - karšta, kokios dar niekas nebuvo regėjęs. O svarbiausia - klaipėdiečiams pabodo vežti vokišką alų iš tilžės ir jie nusprendė pasidaryti savo. Tokį, kokiu galėtų didžiuotis visas pamarys, kad galėtų iš tolo atvykstančius pirklius pavaišinti, o prie gero alaus bokalo ir sandėrį geresnį sudaryti.

šio verslo ėmėsi tikras pamario krašto patriotas klaipėdos pirklys rainekė (j. W. Reinecke). Stambaus sudėjimo išvaizdus vyriškis, rainekė buvo ne šiaip koks paprastas prekeivis. Jo sena giminė jau visą šimtmetį plukdė laivus po visą baltijos jūrą, o giminės herbe puikavosi jūrinis erelis - narsios jūreivystės simbolis. Šis simbolis papuošė ir naujos alaus daryklos emblemą, jis liko švyturio herbe ir iki šių dienų.

Klaipėdietiškas rainekės alus sulaukė tokio didelio populiarumo, kad visame pajūryje pradėjo dygti bravorai. Tačiau jie negalėjo pasiūlyti tokio puikaus alaus, kaip rainekės. Puikiu skoniu ir kokybe su pirmuoju klaipėdietišku alumi varžytis galėjo nebent kitas iškilus pamario krašto aludaris teodoras proisas (theodor preuss). Ilgainiui abu vyrai susėdo prie alaus bokalo ir nusprendė, jog nėra reikalo konkuruoti, jei galima dirbti kartupirmasis alus po karo atstatytoje švyturio alaus darykloje buvo išvirtas 1946 metais. Iš pradžių jis buvo pilstomas tik į statines ir vežiojamas į klaipėdos krašto barus. 1950 metais įmonėje buvo pastatyta pilstymo į butelius linija, kuri, augant klaipėdos alaus paklausai, buvo nuolatos keičiama galingesne.

1960 m. švyturio specialistai sukūrė baltijos alaus receptą. Šis alus tapo švyturio gaminamo alaus grupės flagmanu. 1973 metais švyturyje , viename iš pirmųjų Lietuvoatkūrus Lietuvos nepriklausomybę, švyturys buvo reorganizuotas į akcinę bendrovę. Beveik visos akcijos priklausė įmonės darbuotojams, kurie ryžosi įmonės pelną panaudoti jos pertvarkymui. Nuo 1995 metų švyturio alus pradėtas pilstyti į 30 ir 50 litrų statinaites (kegus) ir greitai tapo vienu populiariausiu baruose ir restoranuose pilstomu alumi. 1996 metais pastatyta tuo metu pati moderniausia alaus pramonėje filtravimo sistema.

1999 m. švyturys , pardavęs 3,96 mln. Dekalitrų, padidino apyvarpuikūs įmonės finansiniai rodikliai, jos gaminamo alaus populiarumas Lietuvoje skatino užsienio investuotojų susidomėjimą. 1999 m. Pavasarį įmonės kontrolinį akcijų paketą įsigijo danijos bendrovė carlsberg a/s , viena didžiausių alaus gamybos kompanijų pasaulyje.

  • Microsoft Word 287 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2869 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerimų pramonė. Produktų analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Gerimų pramonė. Produktų analizė. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gerimu-pramone-produktu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 20:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo