Gero elgesio taisyklės ir netinkamas elgesys


Netinkamas elgesys svečiuose. Netinkamas zmogaus elgesys referatas. Reiksdami zmogui pagarba. Netinkamas zmogaus elgesys. Gero elgesio taisykles vaikams.

Etikos referatas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Kaip būti mandagiam? Kaip elgtis viešumoje? Pasisveikinimas. Elgesys gatvėje, autobuse, traukinyje, automobilyje. Elgesys kine, teatre ir koncerte, muziejuje ir parodose. Elgesys restorane, mokykloje. Elgesys svečiuose ir prie stalo. Kaip elgtis tarnyboje? Santykiai su viršininkais, kolegomis, patarimai organizacijoje. Vaikų auklėjimas. Higiena, išvaizda. Aklusunumas, bausmės. Netinkamas elgesys. Interviu. Interviu analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. A. Prevencevas sake: „pagrindinė mūsų elgesio taisyklė yra tokia : aš turiu elgtis taip, kad būtų patogu ir malonu kitiems ,o ne tik man vienam ‘‘. Taigi elgesio kultūra- žmonijos kultūros dalis. Ji reikalauja laikytis svarbiausių žmonių bendro gyvenimo taisyklių, gebėti tinkamu tonu kalbėti su žmonėmis , būti paslaugiems, mandagiems bei taktiškiems. Nuo mažumės turime pradėti mokytis meno bendrauti ir gražiai elgtis. Gražus elgesys- tai irgi menas. Juk reikšdami žmogui pagarbą žodžiais, veiksmais ,pirmiausia turime suvokti kodėl taip darome ir net stengtis pasijusti to žmogaus vietoje. Gero elgesio taisyklės įpareigoja visada padėti senam žmogui. Taigi mandagumas priklauso nuo požiūrio į asmenį kaip didžiausią vertybę. Tokia elgesio su aplinkiniais forma parodome pagarbą žmogaus orumui ,dėmesį jam. Mandagūs gali būti tik drovingi. Tad norėdami įgyti gero elgesio įgūdžių, turime pirmiausia ugdyti savyje meilės ir pagarbos jausmus žmogui ir visai mūsų aplinkai. Jautrumas, nuoširdumas, dėmesingumas, paslaugumas-šios savybės padeda elgtis taip, kad būtų gera ir malonu kitiems. Gyvenime yra situacijų , kurios reikalauja prisiderinti prie kitų. Juk gyvename ne vieni. O ar mokame tai daryti? Ar žinome, kaip kada pasielgti, kad nesugadintume sau ir kitiems nuotaikos ne iš piktos valios, o paprasčiausiai iš nežinojimo? Darbo tikslas: sužinoti kas yra geras elgesys bei netinkamas elgesys. Kokių gero elgesio taisyklių privalome laikytis ,jog gražiai ir pagarbiai elgtumėmės. Darbo uždaviniai. Sužinoti kaip pridera tasiyklingai pasisveikinti bei kasdieninio elgesio taisykles. Sužinoti kokių reikia laikytis elgesio taisyklių viešoje vietoje bei transporte. Sužinoti kaip pridera eltgis darbe su viršininkais,kolegomis,kokių taisyklių laikytis. Sužinoti kaip reikia auklėti vaikus. Netinkamas elgesys.


Darbo vadovė.

žmogus visada gyveno ne vienas, todėl reikėjo ,atsižvelgiant į aplinkinius, vienaip ar kitaip elgtis. Ilgainiui susiformavo žmonių tarpusavio bendravimo taisyklės, kurių negalima nepaisyti.

A. Prevencevas sake: pagrindinė mūsų elgesio taisyklė yra tokia : aš turiu elgtis taip, kad būtų patogu ir malonu kitiems ,o ne tik man vienam ‘‘.

Nuo mažumės turime pradėti mokytis meno bendrauti ir gražiai elgtis. Gražus elgesys- tai irgi menas.

Mandagūs gali būti tik drovingi.

Gyvenime yra situacijų , kurios reikalauja prisiderinti prie kitų. Juk gyvename ne vieni. O ar mokame tai daryti? Ar žinome, kaip kada pasielgti, kad nesugadintume sau ir kitiems nuotaikos ne iš piktos valios, o paprasčiausiai iš nežinojimo?.

Darbo tikslas: sužinoti kas yra geras elgesys bei netinkamas elgesys. Kokių gerar lengva laikytis nustatytų elgesio normų, išmokyti gerų manierų ? Aišku, kad ne. Tačiau žmogus, įvaldęs elgesio kultūrą, išvengęs keblių situacijų. Geras manieras galima vadinti ir menu gyventi, draugingumu arba tiesiog gebėjimu bendrauti.

Ilgą laiką visose europos šalyse vyravo beveik vienodos elgesio normos, kurias sąlygojo bendra istorija. Kiekvienoje šalyje prie papročių prisidėjo ir savos tautinės tradicijos. Dvidešimtasis amžius, ypač neramus paskutinysis jo ketvirtis, į elgesio kultūrą įnešė daug nauja. Nūdien beveik neįmanoma parašyti idealaus gerų manierų vadovo, kuris patenkintų visus. Elgsenos laisvė, tvirtų normų bei taisyklių nunykimas dėmesio centru padare žmogiškąjį aš.

Visi auklėtojai pabrėžia : būkite mandagūs su kitais. Bet žmogus, kuris negerbia savęs , negali būti mandagus su kitais. Telieka stebėtis , koks neišauklėtas aplinkinis pasaulis. Patikėkite –juo labiau gerbsite patys save, juo labiau būsite gerbiami kitų. Jautrumas- savybė, parodanti žmogiškumą, nesavanaudiškumą. Jautrūs žmonės visada stengiasi suprasti ir atjausti kitą.

Tolerancija- kiekvienas žmogus turi savo pažiūras, nuostatas, įsitikinimus, gali elgtis ir gyventi savitai, tačiau svarbu nepažeisti nusistovėjusių normų. Reikia būti pakančiam kito nuomonei.

Taktiškumas- tai elgesio būdas, kai kitas žmogus neužgaunamas, nesumenkinamas jo orumas ir savigarba, išvengiama nesusipratimų.

Nemandagūs žmonės šių savybių neturi. Priešingai, yra abejingi viskam, su kuo tiesiogiai nesusiję; egoistai, nes rūpinasi tik savimi, išdidūs ir pasipūtę.

žmogus panašus į trupmeną, kurios skaitiklis yra pats žmogus, o vardiklis-kuo jis save laiko.

  • Etika Referatai
  • 2011 m.
  • Viktorija
  • 29 puslapiai (6872 žodžiai)
  • Kolegija
  • Etikos referatai
  • Microsoft Word 57 KB
  • Gero elgesio taisyklės ir netinkamas elgesys
    10 - 1 balsai (-ų)
Gero elgesio taisyklės ir netinkamas elgesys. (2011 m. Lapkričio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/gero-elgesio-taisykles-ir-netinkamas-elgesys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:55