Gerontologijos mokslas, principai ir kryptys


Gerontologijos mokslas, principai ir kryptys. Mokslas (medicinos šaka), tiriantis individų ir gyventojų grupių senėjimą (priežastis. Gerontologija. Gerontologijos mokslo pradžia. Raida. Gerontologija žvelgia į senatvę daugialypiais aspektais. Šiuolaikinėse visuomenėse 5,9–. Senas žmogus laikomas kaip aktyvus socialinio vystymosi dalyvis. Išlaikyti ir pagerinti funkcinę būklę bei gyvenimo kokybę. Gerontologijos principai. Gerontohigiena - nagrinėja senų žmonių higieną. Gerontologijos kryptys. Pagyvenusių asmenų užimtumas. Siekiant prailginti žmonių ekonominio aktyvumo laikotarpį būtina užtikrinti gerą psichinę sveikatą bei protinę veiklą. Užtikrinti kad. Demografiniai pokyčiai ir gyventojų senėjimas yra viena iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų. Gyventojų senėjimas kelia iššūkių ir sveikatos apsaugai – reikalinga prevencijos. Su amžiumi taip pat daugėja ir psichikos sveikatos sutrikimų. Daugeliui vyresnio amžiaus žmonių būdingas poliligotumas – jie serga ne viena. Vienas esminių iššūkių, su kuriuo susiduriama senstant visuomenei. Gomes S. Literatūra.


Gerontologijos mokslo pradžia – XX a. septintasis dešimtmetis. Jos pradininkas –gydytojas ir mokslininkas – Antanas Jurgelionis (1894 – 1976). Šio gydytojo iniciatyva buvo 1960 m. Epidemiologijos, mikrobiologijos ir higienos institute įkurtas Gerontologijos ir geriatrijos skyrius, įkurta Gerontologų mokslinė draugija. Vėliau pradėtas leisti ir profesinis periodinis leidinys „Gerontologija“ (Mikulionienė, 2011).

Šiuolaikinėse visuomenėse 5,9–7,4 proc. senyvo amžiaus žmonių reikia didesnės ar mažesnės pagalbos jų kasdienėje veikloje. Dauguma senyvo amžiaus žmonių sendami tampa pažeidžiami ir ligoti, dažnai neprižiūrimi. Tačiau kai kurie žmonės sendami išlieka geros sveikatos ir geros funkcinės būklės, nes yra genetiškai, fiziškai, funkciškai, emociškai ir dvasiškai tvirti – tai žmonės, kuriais domisi mokslininkai, tyrinėjantys ilgaamžiškumą, ir kuriems pavydi šiuo atžvilgiu ne tokie laimingi senyvo amžiaus žmonės (Margelis, 2014).

Gerontohigiena - nagrinėja senų žmonių higieną . Geriatrija nagrinėja senų žmonių ligų ypatumus, jų gydymo ir profilaktikos ypatumus. Gerontopsichologija - psichiką ir elgseną .

Su amžiumi taip pat daugėja ir psichikos sveikatos sutrikimų, tokių kaip depresija, nerimas, demencija.

  • MS PowerPoint 1580 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (613 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • Gerontologijos mokslas, principai ir kryptys
    10 - 3 balsai (-ų)
Gerontologijos mokslas, principai ir kryptys. (2018 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gerontologijos-mokslas-principai-ir-kryptys.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 18 d. 17:49
×