Gerontologinis tyrimas


Gerontologiniai tyrimai. Amziniai ir patologiniai seno zmogaus pakitimai. Kaip atrodo anamnezes anketa.

Pagyvenusio ir seno žmogaus tyrimas. Duomenys. Vertinimas. Dokumentinė dalis. Gyvensenos rizikos veiksniai. Ligos anamnezė. Gyvenimo anamnezė. Fizinis tyrimas. Funkcijų tyrimas. ADL skalės vertinimas. Orientacija. Psichologinis įvertinimas. Pagyvenusio ir seno žmogaus stebėjimas. Amžiniai pakitimai. Patologiniai pakitimai. Vaisto(-ų) pavadinimas, dozė, vartojimas. (kiek kartų per parą skiriama ir kada). Vaisto(-ų) veikimas ir pašalinis poveikis. Individualus slaugos planas. Gyvybinė veikla, kurioje reikalinga pagalba. Slaugos problema. Slaugos veiksmai. Sveikatos patarimai ir rekomendacijos.

Senyvo amžiaus žmonems reikėtų dažniau laiko praleisti ramybės būsenoje, poilsyje. Vengti varginančių ir sveikatą silpninančių darbų. Taip pat reikėtu nepamiršti mankštos. Per diena žmogus tūrėtu bent 30 min skirti mankštai. Taip sustiprinama širdis ir kvepavimas, beto nebevargina raumenų skausmai. Stenktis mankštintis kad prasitampytu sausgysles, sustiprėtų raumenys. Valgyti daugiau daržovių ir vaisių, kad neatsinaujintu mažakraujystė. Venkti streso ir daugiau praleisti ramybės būsenoje. Stenktis pajudėti lovoje kad neatsirastų pragulų.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (476 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aiva
  • Gerontologinis tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gerontologinis tyrimas. (2013 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/gerontologinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 21:14
×