Gesintuvai


Tikslas ir uždaviniai. Kas yra gesintuvas? Gesintuvo pavyzdžiai. Gesintuvų tipai. Vandens putų gesintuvai. Trūkumai ir privalumai. Angliarūgštės gesintuvai. Trūkumai ir privalumai. Milteliniai gesintuvai. Trūkumai ir privalumai. Gesintuvų talpa. Kaip naudoti gesintuvą? Kaip gesinti ugnį? Kaip gesinti gaisrą? Įdomu. Kas yra priešgaisrinės signalizacijos sistemos? Priešgaisrinės signalizacijos tipai. Konvencinės priešgaisrinės signalizacijos. Adresinės signalizacija. Gaisro davikliai. Temperatūriniai(šiluminiai) davikliai. Dūminiai (optiniai) davikliai. Linijiniai davikliai (optiniai dūmų barjierai). Liepsnos davikliai. Davikliai sprogioms patalpoms. Šaltiniai.

Išsiaiškinti, kas yra gesintuvas. Sužinoti , kokie būna gesintuvų tipai, tūriai Sužinoti, su kokiu gesintuvu gesinti atitinkamą medžiagą Sužinoti, kaip teisingai naudotis gesintuvu Sužinoti priešgaisrinės signalizacijos sistemas bei jų skirtumus Išsiaiškinti daviklių tipus.

Vandens putų gesintuvai Angliarūgštės gesintuvai Miltelių gesintuvai.

Gesinimo medžiaga – putos(oro, vandens ir putokšlio (putodario) mišinys). Tinka gesinti degantį medį, popierių, tekstilę, alyvą, benziną, plastmasę, riebalus, bitumą ir gumas. Negalima gesinti dujų ir elektros įrenginių. Būtina laikyti šildomose patalpose.

Gesinimo medžiaga – milteliai (monoamonio fosfatas), nėra vandens. Universalus: tinka gesinti kietoms medžiagoms, skystam kurui, dujoms, elektros prietaisams( iki 1000 voltų).

Talpa būna įvairi. Dažniausiai naudojama: 2kg (l) 4kg (l) 6kg (l) 12kg (l) 25kg (l).

Gesindami lygų paviršių, pradėkite nuo arčiausiai esančios pusės.

Degančią sieną gesinkite nuo apačios į viršų.

Jei yra keli gesintuvai, naudokite juos vienu metu.

Nepalikite smilkstančių židinių- likviduokite gaisrą iki galo.

Originalus gesintuvas: tereikia įmesti į ugnį tarsi granatą.

Konvencinė priešgaisrinė signalizacijos praneša apie gaisro židinį priešgaisrinės signalizacijos spindulio tikslumu. Tokios sistemos dažniausiai naudojamos nedideliuose pastatuose.

Adresinė priešgaisrinės signalizacijos praneša apie gaisro židinį priešgaisrinės signalizacijos daviklio tikslumu. Sistemos įdiegiamos biurų pastatuose, viešbučiuose, daugiaaukščiuose pastatuose, mokyklose. Ši sistema yra efektyvesnė nei konvencinė, ypač dideliuose pastatuose. .

Apie gaisro pavojų priešgaisrinės signalizacijos sistema praneša priešgaisriniai gaisro davikliai. Jie būna: Temperatūriniai Dūminiai Linijiniai Liepsnos Sprogioms patalpoms.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 1160 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (670 žodžiai)
  • Dominyka
  • Gesintuvai
    10 - 5 balsai (-ų)
Gesintuvai. (2015 m. Spalio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/gesintuvai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:26
×