Gestų kalba Igytos kompetencijos


Įgytos kompetencijos. Bendrosios kompetencijos Socialiniai ir pilietiniai gebėjimai Gebėti dirbti komandoje siekiant bendro tikslo. Tolerantiškai priimti ir objektyviai vertinti kiekvieną asmenį. Aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime. Dalykinės kompetencijos. Tarpininkavimas ir tekstų vertimas Išmanys vertimo teoriją ir taikys ją praktiškai. Pasirinks vertimo būdą pagal situaciją. Laikysis profesinės etikos reikalavimų , suvoks jų pažeidimų padarinius.

Studijuoju gestų kalbą jau antrame kurse. Gebėjimas dirbti komandoje mums skiepijamas nuo pirmų studijų dienų. Tekdavo atlikti įvairiausių užduočių tiek gestų kalbos tiek kitose paskaitose. Viskas vykdavo taip: mums būdavo paskirta užduotis, kurią tekdavo atlikti komandoje, o sėkmingą užduoties įvykdymą lemia tarpusavio supratimas ir visų noras sėkmingai užbaigti darbą.

Kitą pavyzdį galiu pateikti iš savo asmeninės praktikos. Kuomet eini į vertimą, susitinki žmogų, kuriam teks versti, mes abu esame komanda, nes abu siekiame bendro tikslo – tarpusavio supratimo.

Pradėjus studijuoti pirmame kurse visi mes vieningai nutarėme, kad esame be galo skirtingi. Visi mes išsiskiriančios asmenybės, su savo nuomonę ir požiūriu, mes nesistengėme pritapti vieni prie kitų. Greičiausiai tai ir padeda mums palaikyti gerus santykius tarpusavyje, nes kiekvieną dieną atsikėlęs tu žinai, kad šiandien nebus taip kaip vakar. Mes ginčijamės, juokėmės vieni iš kitų, bet kompromiso dėka prieiname prie bendro tikslo. Visi būna išklausyti, kiekvienas gali reikšti savo nuomonę.

Paskaitų metu taip pat buvome mokomi tolerantiškai žiūrėti į kurčiuosius, nesijuokti iš jų mimikų, ar gestų, ko anksčiau nesusipažinęs su jų kultūra ir kalbėjimo maniera padaryti negalėjai.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (813 žodžiai)
  • Jolita
  • Gestų kalba Igytos kompetencijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Gestų kalba Igytos kompetencijos. (2015 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/gestu-kalba-igytos-kompetencijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:41
×